Ana Sayfa Haberler Teknopark İstanbul, TEKNOFEST’e Çıkarma Yapıyor

Teknopark İstanbul, TEKNOFEST’e Çıkarma Yapıyor

17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST İSTANBUL’a, Teknopark İstanbul’da faaliyet gösteren birçok firma katılıyor.

Teknopark İstanbul standının ziyaretçileri, Türkiye’nin ilk tasarım ve üretim uçaklarından biri olan Nuri Demirağ’ın eğitim uçağı Nu.D-36’nın simülasyonunu deneyimleme fırsatı bulacaklar. Teknopark İstanbul kuluçka merkezi mezunlarından Orka şirketinin geliştirdiği simülasyon yazılımı ile VR gözlüğünü takan ziyaretçiler, Nu.D-36 eğitim uçağını kullanarak kısa bir nostalji turuna çıkacaklar. Uçuşu başarıyla tamamlayanlara ise uçuş sertifikası ve çeşitli hediyeler verilecek.

TEKNOFEST İSTANBUL’da büyük bir stantla konumlanacak olan Teknopark İstanbul, kuluçka merkezinde yer alan 10 şirketin de festivale katılımını destekliyor. Ayrıca, TEKNOFEST İSTANBUL’da Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından düzenlenecek 4’üncü İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF’19)’na, Teknopark İstanbul bünyesindeki firmalar, toplam 10 patenti ile katılacak.

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, Türkiye’nin ayakları yere basmayan teknoloji festivalinde harika bir uçuş etkinliğini hayata geçirmekten ve milli teknoloji hamlesi kapsamında oldukça önemli gördükleri bu festivalde yer almaktan gurur duyduklarını belirtti. Topçu, ayrıca şu ifadeleri kullandı: “Türk savunma sanayine büyük bir önem veriyoruz. Bu bağlamda hem bu sanayi için alt sistemler geliştiren şirketlerimizin bu festivalde yer alması hem de yüksek teknolojiye sahip ve patent almış ürünlerimizi Teknoloji Transfer Ofisi standında sergilemek bizim için gurur verici.”

 1,336 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.