Ana Sayfa Haberler Teknopark İstanbul, TÜBİTAK BİGG+ Desteği ile 20 Girişimciye Mentorluk Sağlayacak

Teknopark İstanbul, TÜBİTAK BİGG+ Desteği ile 20 Girişimciye Mentorluk Sağlayacak

Türk savunma ve havacılık sanayisinin, inovasyon açısından önemli merkezlerinden birisi olan Teknopark İstanbul, TÜBİTAK Mentor Arayüzü (BİGG+) programı kapsamında 750.000 TL’lik destek alan 11 kurumdan biri oldu. Program, TÜBİTAK tarafından, teknoloji geliştiren girişimcilerin iş geliştirme ve yenilik kapasitelerini artırmaya yönelik mentorluk mekanizmaları oluşturulması ve yürütülmesine yönelik faaliyetlerin desteklenmesini içeriyor. Teknopark İstanbul da, bu destek çerçevesinde, 20 girişimciye 400 saati aşacak mentorluk desteği sunmaya hazırlanıyor.

Teknopark İstanbul’un aldığı BİGG+ desteği ekosistem için büyük bir önem taşıyor. Artan yatırımlar ve devlet destekleri girişimcileri fikirlerinin geliştirme noktasında cesaretlendirse de pek çok girişimci sunulan kaynakları, yeterli pazar bilgisine ve tecrübesine sahip olmadığı için etkin kullanamıyor. Teknopark İstanbul ise bu program desteği ile özellikle ileri teknoloji ekosistemine mentor kazandırmayı ve sürdürülebilir ve ölçülebilir mentorluk sistemi kurmayı hedefliyor.

Teknopark İstanbul, program ile ihtiyaçları tespit ederek bu ihtiyaçlara yönelik çözüm sunmayı ve girişimciler için stratejik yol haritaları çıkarmayı amaçlıyor. Ayrıca, mentor desteğiyle belirlenen ve uygulanan stratejiler sayesinde, ticari olgunluk seviyesinin ve Ar-Ge yenilik kapasitesinin artırılması Teknopark İstabul’un hedefleri arasında yer alıyor.

TÜBİTAK BİGG+ Desteği hakkında konuşan Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Yöneticisi Gürol Üzenç, şunları söyledi: “Bu destekle oluşturacağımız mentorluk programımızla uluslararası düzeyde rekabetçi ve yüksek katma değerli ürünler üreten ve pazarlayan; tüm bunları yaparken, çağdaş yönetim biliminin gereklerini yerine getiren, Ar-Ge odaklı, yoğun girişimler ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, markaların yaratılması ve ticarileştirme faaliyetlerinin sistematik olarak yürütülmesi ve ayrıca bunun bir kültür haline getirilmesi bu projenin en büyük hedeflerinden biri.”

Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Yöneticisi Gürol Üzenç

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.