Ana Sayfa Haberler Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi, Kapılarını İş Dünyasına Açtı

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi, Kapılarını İş Dünyasına Açtı

Teknopark İstanbul bünyesindeki kuluçka merkezi Cube Incubation, iş dünyası ile bir kez daha bir araya geldi.  “Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma” programının 5.si, 15 Eylül’de gerçekleştirildi.

Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Yerebakan

Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Yerebakan, programın açılışında yaptığı konuşmada, bu yılki programın amacının firmaların yenilikçi projelerinin İTO Meclis Üyelerine anlatılması olduğunu söyledi. Beyin göçünün önüne geçmeye çalıştıklarını vurgulayan Prof. Dr. Yerebakan, “Teknoparkımızda bulunan şirketlere yatırımların arttığını görüyoruz. Dünyada yeni projelendirilen bir ürünün, bu merkezde testini yapıyoruz. Bu da dünyadaki trendleri takip etmediğimizi, dünyanın bizi takip ettiğini gösteriyor. Dünyada sadece 3 merkezde üretilen grafen, Teknopark İstanbul’da da üretiliyor” diye konuştu.

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ise, 2014 yılında 218 olan kuluçka merkezine başvuru sayısının 2022’de 4 kat arttığına dikkat çekerek “Son bir yılda 14 girişimcimiz, 2,7 milyar lira değerleme ile 750 milyon lira yatırım aldı… Buradaki orta ölçekli girişimlerin, büyük projelere dahil olma şansı oluyor.” dedi.

İTO Başkanı Şekib Avdagiç de bir konuşma yaptı ve Teknopark İstanbul’un, ulusal ve uluslararası önemli teknoloji firmalarının yer almak istediği küresel çapta bir merkez haline geldiğini söyledi.

İTO Başkanı Şekib Avdagiç

Etkinlikte girişimci firmalar olarak Lugath, Scalar Vision, Optiyol, Lightway ve Umayana; Ar-Ge firmaları olarak ise BMC Motor, Altınay ve RS Research sunum gerçekleştirdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.