Ana Sayfa Haberler Teknopark İstanbul’un Rejenerasyon-20 Projesi için Başvurular Başladı!

Teknopark İstanbul’un Rejenerasyon-20 Projesi için Başvurular Başladı!

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’ın, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20” projesi için başvurular başladı. Evde yaşam, erişim/lojistik, uzaktan çalışma ve sosyal girişim konularında çalışmalar yapan ön kuluçka ve kuluçka aşamasına gelen girişimcilerin başvurabileceği proje girişim ekosisteminin yeniden yapılanmasını kapsıyor. Rejenerasyon-20 projesiyle prototip üretme, prototip geliştirme veya ürünleşme aşamasındaki girişimlere dijital hızlandırma, ticarileşme aşamasındaki girişimlere ise danışmanlık programı verilecek. Danışmanlık programından ürününü bitirmiş, büyüme aşamasında olan ya da pandemi olmadan önce gelir üretebilen fakat şu an iş yapmakta zorlanan genç girişimler yararlanabilecek. Rejenerasyon-20 Projesi’ne www.rejenerasyon20.com adresinden başvuru yapılabiliyor.

Projeye başvurular; 1 Temmuz – 14 Temmuz arasında gerçekleştirilebilecek. Bugüne kadar yapılan en kapsamlı hızlandırma programı olan Dijital Hızlandırma Programı’na başlayacak olan 15 girişim grubu; proje ekibi, teknik destek yetkilisi ve insan kaynakları danışmanının ortak görüşü ile değerlendirmeye alınacak. Program boyunca girişim gruplarına toplamda; 50 saat finansal danışmanlık desteği, 360 saat teknik analiz, yazılım danışmanlığı ve test desteği, 150 saat mentorluk desteği, 150 saat insan kaynakları danışmanlığı, 30 saat hukuk danışmanlık desteği, 30 saat fikri ve sınai mülkiyet haklar danışmanlık desteği, stratejik marka iletişimi ve dijital pazarlama danışmanlığı, iş geliştirme ve pazarlama desteği, prototipleme/ üretim danışmanlığı, kapsamlı stratejik analiz ve plan oluşturma desteği, 6 ay boyunca iş geliştirme uygulamaları desteği gibi destekler sunulacak. Ara değerlendirme sonrasında elemeden geçecek 15 girişimci sayısı jüri elemesi sonucu 10’a düşürülecek. İkinci aşamaya geçen 10 girişime ayrıca; sosyal medya tanıtım desteği, kurumsal kimlik ve dijital tasarım desteği, 100 saat kullanıcı ara yüz tasarım desteği, prototipleme desteği, 2 yıl boyunca bulut veri depolama hizmeti sunulacak. program sonunda 10 girişim demoday etkinliğinde kurumsal firma ve yatırımcılara sunum yapma fırsatına erişecek. Danışmanlık başvurusundan ise 25 girişim yararlanabilecek. Bu girişimlere toplamda 300 saatlik Psikolojik, Finansal ve Pazarlama danışmanlığı verilecek. Öte yandan projenin son ayağı olan Video Portal Modülü ile daha büyük kitleye hitap edilecek ve girişimlerin en çok merak ettiği 100 soru konunun uzmanları tarafından kısa videolarla cevaplanacak.

Teknopark İstanbul Genel Müdür Bilal Topçu, konuyla ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “Destekten yararlanacak girişimcilerimiz kalıcı, uygulanabilir, çağdaş metotlara dayanan destek mekanizmalarıyla projelerini başarıyla hayata geçirecekler. Rejenerasyon-20 ile girişimcilik ekosistemimizdeki başarılı genç beyinlerimizin uluslararası arenada rekabet eden ürünler ve uygulamalar hayata geçireceğine inanıyoruz. Bu çerçevede girişimcilerimizin başvurularını heyecanla bekliyoruz. Teknopark İstanbul olarak kuluçka merkezimizi uluslararası bir merkez haline getirmek ve girişimcilerimizi uluslararası standartlarda hizmetler/imkanlar sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Biz yenilikçi girişimleri her zaman desteklemeye devam edeceğiz.”

Rejenerasyon-20 projesinin makro ilkeleri arasında; girişimlerin, dijitalleşerek işbirliğine dayalı bir şekilde çalışmalar yürütmeye devam etmesini sağlamak, sosyal iş birliğine dayalı daha geniş ekosistemler oluşturmak, çevik, elastik, dijital işyeri modelleri kullanmak, işin niteliğine ve türüne ve gerekli ilgili becerilere bağlı olarak evden ve ofisten çalışmanın en iyi kombinasyonunu sağlamak ve teknoloji destekli uygulamalar geliştirilmesine yardımcı olarak değer odaklı, proaktif girişimler ortaya çıkartılmasına destek olmak yer alıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.