Ana Sayfa Manşet Teledyne FLIR’den Azami 20 mK Termal Hassasiyetiyle Alanında Lider Çözüm: Boson+ LWIR Kamera Modülü

Teledyne FLIR’den Azami 20 mK Termal Hassasiyetiyle Alanında Lider Çözüm: Boson+ LWIR Kamera Modülü

Tamamen entegratörler için tasarlanmış bir sistem olan Boson+; kapsamlı ürün dokümantasyonu, geniş lens seçeneği, kolayca kullanılabilen yazılım geliştirme kiti ve kullanıcı dostu grafik arayüzü sayesinde entegratörlerin işini kolaylaştırıyor.

Teledyne FLIR’in Boson+ termal kamera modülünün geliştirilmiş uzun dalga boylu kızılötesi (Longwave Infrared / LWIR) termal performansı ve boyut, ağırlık ve güç tüketimi (size, weight, and power / SWaP) kriterlerindeki liderliği; insansız araçlar, güvenlik sistemleri, elde taşınan cihazlar, giyilebilir teknolojiler ve termal nişangâhlar gibi farklı alanlardaki uygulamalara yönelik projelerin risklerini azaltıyor.

Daha Uzağı, Daha Çabuk ve Daha Net Görün

Yalnızca 7,5 gr ağırlığında olan ve 4,9 santimetre küplük bir alan kaplayan Boson+; insanız hava araçları, yangın söndürme, otomotiv, güvenlik, gözetleme ve endüstriyel denetim gibi alanlarda kullanılabiliyor.

ABD’de üretilen Boson+; tasarımı güncellenmiş, 640×512 çözünürlüğe ve 12 mikron piksel aralığına sahip bir dedektörle donatıldı. Bu dedektör, onu sınıfında ilk sıraya yerleştiren, azami 20 mK eşdeğer gürültü sıcaklık farkına (noise equivalent differential temperature / NEDT); diğer bir deyişle hassasiyete sahip. Bu değer ise Boson+’ı pazardaki en yüksek hassasiyete sahip LWIR kamera modülü haline getiriyor. Güncellenmiş otomatik kazanç kontrolü (Automatic Gain Control / AGC) filtresi ise çok daha iyi tespit, teşhis ve tanıma (detection, recognition, and identification / DRI) performansı sağlıyor. Sistem, azaltılmış video gecikmesiyle izleme ve karar destek uygulamalarında da yüksek bir performans sunuyor.

Var Olan Tasarımlarla Tak-Çalıştır Uyumluluğu

Boson+’ın güncellenmiş otomatik kazanç kontrolü (Automatic Gain Control / AGC) filtresi, çok daha iyi tespit, teşhis ve tanıma (detection, recognition, and identification / DRI) performansı sağlıyor.

Tamamen entegratörler için tasarlanmış bir sistem olan Boson+; kapsamlı ürün dokümantasyonu, geniş lens seçeneği, kolayca kullanılabilen yazılım geliştirme kiti ve kullanıcı dostu grafik arayüzü sayesinde entegratörlerin işini kolaylaştırıyor. Boson serisi ürünlerle ortak mekanik, elektrik ve optik arayüzleri sayesinde Boson+, entegratörlere, şu anda kullanımda olan sistemlerin performansını arttırmak için kolay bir iyileştirme seçeneği sunuyor. Boson+ ayrıca, gelişmiş görüntü işleme kabiliyetleriyle daha net görüntüler ve daha iyi bir kontrast performansı sağlıyor; bu da onu savunma ve ticari uygulamalarda bir adım öne çıkarıyor. Hem askeri hem de ticari uygulamalarda kullanılabilecek çift kullanımlı bir ürün olan Boson+, ABD Ticaret Bakanlığı’nın EAR 6A003.b.4.a sınıflandırması altında yer aldığı için ITAR kısıtlamalarına da tabi değil.

Boson+, azaltılmış video gecikmesiyle izleme ve karar destek uygulamalarında da yüksek bir performans sunuyor.

Boyut, Ağırlık ve Güç Tüketimi Kriterlerinde Sınıfının En İyisi

Yalnızca 7,5 gr ağırlığında olan ve 4,9 santimetre küplük bir alan kaplayan Boson+; insanız hava araçları, yangın söndürme, otomotiv, güvenlik, gözetleme ve endüstriyel denetim gibi alanlarda kullanılabiliyor. Modül; yüksek performansı küçük boyutlu, hafif ve düşük güç tüketimine sahip bir paket içinde talep eden endüstriyel ve ticari uygulamaların yanı sıra savunma uygulamaları için ideal bir çözüm sunuyor.

Boson+, ABD Ticaret Bakanlığı’nın EAR 6A003.b.4.a sınıflandırması altında yer aldığı için ITAR kısıtlamalarına da tabi değil.

Daha Ayrıntılı Bilgi için:

Boson+ Ürün Sayfası: https://bit.ly/3KyKQOe

Boson+ Basın Bülteni: https://bit.ly/3KC9xcn

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.