Ana Sayfa Haberler Telespazio, İş Birliklerini PALS ve IMPRO ile Genişletiyor

Telespazio, İş Birliklerini PALS ve IMPRO ile Genişletiyor

Telespazio, 20 Ocak’ta yayınladığı basın bülteniyle, Türkiye’deki iş birliklerini PALS ve IMPRO ile genişlettiğini duyurdu. Firmanın PALS ile imzaladığı sözleşme, PALS’in; uydu antenleri ile bu antenlerle ilgili ekipmanı ve mühendislik hizmetlerini sağlamasını içeriyor. Telespazio, PALS tarafından sağlanan ürün ve hizmetleri, Avrupa ve başka coğrafyalardaki ticari işletmelerin ve kurumların kullanımına sunacak. Sözleşmenin bedelinin ise 10 milyon avro mertebesinde olduğu açıklandı.

Telespazio ile IMRPO arasında imzalanan anlaşma kapsamında ise katma değerli coğrafi bilgi hizmetleri yer alıyor. Telespazio, uydu görüntülerinin coğrafi bilgi hizmetlerine dönüştürülmesi için IMPRO’ya eğitim, yazılım ürünleri ve teknik destek sağlayacak. Böylece, IMPRO, Türkiye için coğrafi bilgi hizmetleri sağlayacak. Ayrıca, Telespazio ve IMPRO tarafından sağlanacak uydu görüntüleri, yine IMPRO tarafından Türkiye’de işlenecek ve üçüncü ülkelere ihraç edilecek. Telespazio ve IMPRO tarafından pazarlanarak ihraç edilen bu uydu görüntülerinden, 15 milyon avroluk bir ciro elde edilmesi hedefleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.