Ana Sayfa Haberler THAAD Hava Savunma Sisteminin Füzelerinin Yeni Nesil Arayıcıları BAE Systems’tan

THAAD Hava Savunma Sisteminin Füzelerinin Yeni Nesil Arayıcıları BAE Systems’tan

BAE Systems, THAAD (Terminal High Altitude Area Defense / Nihai Yüksek İrtifa Alan Savunma) hava savunma sisteminde kullanılan füzelerin yeni nesil kızılötesi arayıcılarını sağlamak üzere, Lockheed Martin tarafından seçildi. Halen kullanılmakta olan arayıcıları da sağlayan BAE Systems, bu gelişmeyi, 17 Mart’ta yayınladığı basın bülteni ile duyurdu.

THAAD hava savunma sistemi, balistik füzeleri, uçuşlarının nihai (terminal) aşamasında, kinetik etki ile bertaraf ediyor. Sistemin füzeleri, balistik füzeleri, atmosferin dışında ve içinde karşılayabiliyor. BAE Systems’ın sağladığı kızılötesi arayıcılar, hedef füzenin kızılötesi görüntüsünü sağlayarak THAAD sisteminin füzesini, hedefe yönlendiriyor. Firma, THAAD sisteminde kullanılan füzelere yönelik, 500’ün üzerinde arayıcının teslimatını gerçekleştirdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.