Ana Sayfa Haberler THC, Leonardo’dan 6 Adet Daha AW139 Helikopteri Alıyor

THC, Leonardo’dan 6 Adet Daha AW139 Helikopteri Alıyor

Suudi Arabistan şirketi THC (The Helicopter Company), AW139 helikopter filosuna gelecek 18 ay içerisinde 6 adet daha helikopter ekleyecek. Leonardo, gelişmeyi 8 Mart’ta duyurdu. Leonardo, ABD’nin Atlanta kentinde 7-9 Mart’ta düzenlenen Heli-Expo Fuarı’nda, THC ile firmanın mevcut AW139 helikopterler filosuna 6’sı kesin 20 opsiyon olmak üzere yeni helikopterler eklemek için anlaşma imzaladı.

Leonardo’nun yeni helikopter teslimatlarıyla, THC’nin, AW139 helikopter filosundaki helikopter sayısı 49’a ulaşacak. THC, AW139 helikopterlerini, Suudi Arabistan’da arama ve kurtarma (SAR) çalışmalarında, Acil Sağlık Hizmetleri’nde (EMS) ve kurumsal taşımacılıkta kullanacak. 

AW139 model helikopterin Ortadoğu bölgesine 170 adetten fazla satıldığını belirten Leonardo Helicopters Genel Müdürü Gian Piero Cutillo, konuyla ilgili şunları söyledi: “THC gibi önde gelen bir operatörün, filo genişletme planıyla ilgili bu son açıklamasıyla, teknolojimize ve görev kabiliyetlerimize gösterdiği güvenden memnunuz. AW139 helikopterleri, THC’nin, SAR, EMS ve kurumsal taşımacılık dâhil önemli görevlerde hizmet kapasitesini arttıracaktır.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.