Ana Sayfa Haberler thyssenkrupp’dan Stratejik Satın Alma

thyssenkrupp’dan Stratejik Satın Alma

thyssenkrupp Marine Systems, 20 Mayıs’ta, Brezilya’daki Oceana Tersanesi’ni bünyesine kattığını açıkladı.

“thyssenkrupp Marine Systems do Brasil” isimli yerel şirket üzerinden gerçekleştirilen bu satın almanın en önemli boyutlarından biri de bu tersanenin, Brezilya Deniz Kuvvetleri için dört adet Tamandaré sınıfı fırkateyni inşa edecek olması. Bu yüzden satın alma işleminin ve fırkateynlerin sözleşmesinin Brezilya’daki bazı makamlarca onaylanması da gerekiyor. Bu kapsamda, satın alma fiyatının da açıklanmaması tercih edildi.

2013 yılında kurulan Oceana Tersanesi’nin, bu yıl, fırkateyn projesi kapsamında 800 yeni istihdam yaratması bekleniyor. Tamandaré sınıfı fırkateynlerin 2025-2028 yılları arasında teslimatının tamamlanması hedefleniyor. Açıklamada, thyssenkrupp Marine Systems ve Embraer’in ortak firması olan Águas Azuis’in dört fırkateynin inşasının tamamlanmasından sorumlu olacağı da ifade edildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.