Ana Sayfa Haberler TİTRA’nın İHA Teknolojileri, Aerodyne Group Üzerinden Küresel Pazara Açılacak

TİTRA’nın İHA Teknolojileri, Aerodyne Group Üzerinden Küresel Pazara Açılacak

TİTRA ve dünyanın önde gelen dron hizmetleri sağlayıcısı Aerodyne Group (Aerodyne) arasında, stratejik iş birliği anlaşması imzalandı. Malezya’da gerçekleştirilen LIMA 2023 fuarında, fuarın ilk günü olan 24 Mayıs’ta imzalanan anlaşma, ilk aşamada Malezya pazarını hedefliyor. TİTRA CEO’su Dr. Davut Yılmaz ve Aerodyne CEO’su Kamarul A. Muhamed tarafından imzalanan anlaşmayla TİTRA’nın savunma ve havacılık sanayisi odağında geliştirdiği, başta ALPİN insansız helikopteri olmak üzere ürün ve teknolojiler, kurumsal dron hizmetleri pazarında, sivil endüstriyel alanlara da taşınacak.

Aerodyne’ın dron endüstrisindeki deneyim ve tecrübesinin, TİTRA’nın insansız hava araçları (İHA) alanındaki uzmanlığıyla birleşmesinden, pazarda fark yaratacak çözümler ortaya çıkması bekleniyor. İş birliği kapsamında TİTRA, Aerodyne için lojistik, istihbarat, gözetleme, hedef tespiti ve keşif (ISTAR) alanında, insansız platformlar alanında teknoloji ortağı olarak hizmet verecek. TİTRA’nın insansız sistemler konusundaki uzmanlığı ve Aerodyne’ın dron endüstrisindeki tecrübesinin birleşmesinden, her iki şirketin; teknoloji, kabiliyet ve pazar payını arttıracağı güçlü bir ekosistem ortaya çıkması hedefleniyor.

TİTRA’nın gelişmiş İHA teknolojisi için münhasır ortağı olarak Aerodyne da Yapay Zekâ (AI) Analitiği, Operasyonel Hizmetler, BVLOS Danışmanlığı ve MRO Hizmetleri gibi kapsamlı bir hizmet paketi sunacak. Bu çözümler, sadece Aerodyne’ın mevcut müşteri tabanını değil, aynı zamanda seçilmiş pazarlardaki TİTRA müşterilerini de kapsayacak.

Drone Industry Insights (DII) tarafından, 2021 ve 2022 yıllarında dünyanın en iyi kurumsal dron hizmet sağlayıcısı seçilen Aerodyne, özellikle petrol ve gaz endüstrisine yönelik sunduğu hizmetlerle dikkat çekiyor. Firmanın kurumsal lojistik operasyonlar için sunduğu ARGENTAVIS hizmet paketi; açık deniz petrol platformlarının tıbbi, teknik ve insani kargo teslimatlarına yönelik çözümler içeriyor. Boru hattı işlev ve güvenliğinin, yapay zekâ başta olmak üzere modern araçlar kullanılarak dronlarla sağlanmasına yönelik FULCRUM hizmet paketi ise sınır güvenliği ve arama kurtarma çalışmalarını da kapsayan esnekliğiyle öne çıkıyor. TİTRA ve Aerodyne arasındaki anlaşma, firmanın sunmakta olduğu ARGENTAVIS ve FULCRUM hizmet paketlerine odaklanıyor.

45 ülkede güçlü bir varlığı bulunan Aerodyne; dron teknolojisi, veri analitiği ve dijital dönüşüm konularında hizmet veriyor. Firma, yapay zekâ destekli analitiklere sahip otonom dron tabanlı çözümleriyle çeşitli sektörlerde faaliyet gösteriyor. TİTRA ise Türkiye pazarında öncü bir oyuncu olarak tanınıyor ve son teknoloji ürünü yüksek performanslı İHA çözümleri geliştiriyor. Firmanın ürünleri arasında; gelişmiş uçuş kontrol sistemleri, faydalı yük taşıma kapasitesi ve uzun süre görev yapabilme gibi yeteneklere sahip olan ALPİN insansız helikopteri öne çıkıyor.

TİTRA CEO’su Dr. Davut Yılmaz, bu stratejik iş birliği anlaşması hakkında şunları söyledi: “Aerodyne ile özel bir iş birliği kurmak, TİTRA için önemli bir kilometre taşıdır. Bu iş birliği, gelişmiş İHA teknolojimizi çeşitli endüstrilere tanıtma ve erişimimizi genişletme konusunda bize büyük bir fırsat sunuyor. Aerodyne ile birlikte müşterilerimize büyük değer sunacağımıza inanıyoruz.”

Aerodyne CEO’su Kamarul A. Muhamed ise TİTRA ve imzaladıkları anlaşmayla ilgili olarak, “TİTRA’nın teknolojik uzmanlığı, Aerodyne’ın yüksek kaliteli çözümler sunma taahhüdüyle mükemmel bir uyum içinde. Bu sayede dron teknolojilerinde hizmet sağlayıcı olarak konumumuzu daha da sağlamlaştıracağız. Bu stratejik iş birliği, dünya çapında çözümlerimizi güçlendirecek ve Aerodyne’ın ARGENTAVIS ve FULCRUM hizmet paketlerine fayda sağlayarak, lojistik ve arama kurtarma endüstrilerinin geleceğini yeniden tanımlayacaktır.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.