Ana Sayfa Haberler TİTRA’nın Yüzde 51 Hissesi, Pasifik Teknoloji’nin Oldu

TİTRA’nın Yüzde 51 Hissesi, Pasifik Teknoloji’nin Oldu

Savunma ve havacılık sanayisinde, Türkiye’nin ilk insansız helikopteri ALPİN ile adını duyuran TİTRA’nın yüzde 51 hissesi, Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri AŞ’nin (Pasifik Teknoloji) oldu. İnşaat ve gayrimenkulden uluslararası lojistiğe, enerjiden madenciliğe kadar farklı sektörlerde faaliyet gösteren Pasifik Grubu bünyesinde bulunan ve 13 Şubat’ta Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Pasifik Teknoloji, 478.197.000 TL bedelli bu satın almayla savunma ve havacılık sektörüne de adım attı. Satın almanın ardından TİTRA Kurucu Ortağı M. Selman Dönmez, Pasifik Teknoloji Genel Müdürü olarak atandı.

Pasifik Grubu CEO’su F. Nusret Dur

Yeni Pazarlara Açılmayı Hedefliyor

Pasifik Grubu CEO’su F. Nusret Dur, Pasifik Teknoloji’nin, satın alma ve birleşmelerle hem ürün ağını geliştirmek hem de yeni pazarlara açılmak için yatırımlarını sürdüreceğini söyledi. TİTRA’nın geniş hizmet alanı olduğunu kaydeden Dur, “Türkiye’nin ilk insansız helikopteri olarak envantere alınan ALPİN ile adını duyuran TİTRA, askeri ve sivil kullanıma uygun insansız hava araçları sistemleri, akıllı sağlık sistemleri, akıllı şehirler, yapay zekâ, siber güvenlik teknolojileri, büyük veri (big data) analizi gibi alanlarda inovatif projeler üretmeye devam edecek.” dedi.

Pasifik Teknoloji Genel Müdürü M. Selman Dönmez

“Büyük Başarılara İmza Atacağız”

Pasifik Teknoloji Genel Müdürü M. Selman Dönmez, TİTRA’nın, Pasifik Teknoloji çatısı altında önemli başarılara imza atacağına inancının tam olduğunu belirterek şunları söyledi: “Güvenlik ve savunma alanında Türkiye’nin ilk insansız helikopteri ALPİN’in yanı sıra DELİ Taktik Kamikaze Sistemi, PARS Gözcü İHA ve sürü yeteneklerinin eklendiği insansız sistemler son 3 yılda geliştirdiğimiz önemli ürünler arasında yer alıyor. Bundan sonraki süreçte de tasarım ve üretim faaliyetlerimiz artarak devam edecek.” diye konuştu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.