Ana Sayfa Haberler TR MEKATRONİK’in 20 mm’lik Otomatik Topunda, Yeni Gelişme

TR MEKATRONİK’in 20 mm’lik Otomatik Topunda, Yeni Gelişme

Sarsılmaz’ın, TUSAŞ ile ortak olarak kurduğu TR MEKATRONİK çatısı altında, 20 mm’lik bir otomatik topa yönelik çalışmalar yürütülüyor. Bu çalışmalara paralel olarak, Sarsılmaz’ın Düzce’deki fabrikasının hemen arkasında, bu silahın da atış testlerinin yapılacağı yeni bir poligon kuruluyor. MSI Dergisi’nin, yeni yayınlanan Temmuz sayısında yer alan ve Sarsılmaz Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş yapılan söyleşide, Aliş’in konuyla ilgili açıklamalarına da yer verildi.

Aliş, söyleşi sırasında, TR MEKATRONİK’in son dönemde yürüttüğü faaliyetler hakkında şunları söyledi: “Özel sektörün en büyük kalibreli silah sistemlerini üretmeyi ve ihracatta Türkiye için yeni kapılar açmayı hedefleyen TR MEKATRONİK, ülkemiz için çok önemli bir kazanım olacak. Bu şirketin başlangıç aşamasındaki ilk projesi olan 20 mm otomatik topa ilişkin tasarım dokümanlarını ise SSB’ye teslim aşamasındayız. Bir yandan da TR MEKATRONİK’in fabrikasındaki tezgâh yatırımlarına ve tasarımını tamamladığımız parçaların üretimine, hem fabrika içinde hem de yan sanayide devam ediyoruz.”

Aliş, yeni kurulmakta olan test sahası hakkında ise şu bilgileri verdi: “Düzce’deki mevcut fabrikamızın hemen arkasında, 20.000 metrekarelik alanda, 200 metre uzunluğunda yeni bir atış ve test poligonu kuruyoruz ve bu tesisin, bu yılın sonunda da hizmete girmesini hedefliyoruz. Burada, makinalı tüfeklerimizden, geliştirmekte olduğumuz 20 mm çapındaki otomatik topumuza kadar pek çok silahın atış testlerini yapacağız.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.