Ana Sayfa Haberler TRtest İş Birliklerini Genişletiyor

TRtest İş Birliklerini Genişletiyor

A.Şamil DEMİRSÖZ / s.demirsoz@savunmahaber.com

ASELSAN tarafından milli ve yerli olarak geliştirilen sistemlerde kullanılan bileşenlerin test ve doğrulama faaliyetlerinde, TRtest’in hizmetlerinden faydalanılması amacıyla, ASELSAN ile TRtest arasında iş birliği protokolü imzalandı. ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün ile TRtest Genel Müdürü Bilal Aktaş’ın imzaladığı protokol, 1 Mart’ta, TRtest’in sosyal medya hesaplarından duyuruldu.

Bu iş birliği kapsamında, ASELSAN tarafından belirlenen ürünlere ilişkin olarak TRtest tarafından test prosedürleri oluşturulacak. Ürünler ile ilgili gereksinimlere ve ihtiyaçlara uygun olarak oluşturulan bu prosedürler, ASELSAN tarafından onaylanacak. Test faaliyetleri ise bu test prosedürlere göre TRtest tarafından icra edilecek ve raporlanacak. Protokol, ayrıca, ASELSAN veya üçüncü taraflarca önceden yapılmış ürün testlerine ait raporların TRtest tarafından; incelemesini, değerlendirmesini, kontrolünü veya doğrulanmasını da kapsıyor. Testlerden geçen ürünler için TRtest tarafından ürün uygunluk sertifikası da verilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.