Ana Sayfa Haberler TSK, Trident Juncture – 2018 Tatbikatı’na Katılacak

TSK, Trident Juncture – 2018 Tatbikatı’na Katılacak

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), deniz ve hava unsurları ile 25 Ekim – 23 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Trident Juncture – 2018 Tatbikatı’na katılıyor.

NATO üyesi ülkeler ve NATO ile ortaklık antlaşması olan ülkelerin iştiraki ile Norveç, İsveç ve Finlandiya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek tatbikat; Krize Müdahale Harekâtı kapsamında; NATO’nun imkân ve kabiliyetlerini göstermek, NATO Mukabele Kuvveti’ni denemek, taktik seviyede birliklerin eğitimini sağlamak ve müttefik ülkeler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak amacıyla düzenleniyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı, konuyla ilgili yaptıkları açıklamalarda, tatbikata katılacak unsurların detaylarını da açıkladılar. Buna göre TSK, tatbikata; TCG ORUÇREİS fırkateyni, 3 adet F-16 uçağı ve 32 karargâh subayı ile iştirak edecek.

 1,333 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.