Ana Sayfa Haberler TSKGV 36. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyor

TSKGV 36. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyor

Milli savunma ve havacılık sanayisinin geliştirilmesine ve yeni savunma sanayisi dallarının kurulması suretiyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin sahadaki gücünün arttırılmasına katkıda bulunmak üzere kurulan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV), 36. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Savunma Sanayii Başkanı ve TSKGV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, TSKGV’nin kuruluş yıl dönümünü yayınladığı video mesajı ile kutladı. Görgün mesajında şunları kaydetti:

Tam Bağımsız Savunma Sanayisi

“Bugün vakfımız bünyesinde yer alan şirketlerimiz savunma sanayisi alanında dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır. Vakfımızın bağlı ortaklıklarında istihdam edilen 30 binin üzerindeki çalışma arkadaşımızla, Türkiye Yüzyılı’nda tam bağımsız savunma sanayisi hedeflerimiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vakıf olarak, bağlı ortaklıklarımızın sürdürülebilir büyümelerine katkı sağlamak için teknolojik, mali, finansal, insan kaynakları ve verimlilik boyutlarında gelişimlerinin ölçülebilir performans göstergeleriyle izlenebilmesi ve vakıf hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi için stratejiler belirliyor ve bu stratejilerin hayata geçirilmesi süreçlerini yakından takip ediyoruz.”

“Mehmetçiğimizin En Büyük Destekçisiyiz”

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, savunma sanayisinde tam bağımsız Türkiye hedeflerimize emin adımlarla yürürken, necip milletimizin desteği bizleri her daim zinde tutmaktadır” diyen Görgün, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Güçlü bir ordunun, güçlü bir savunma sanayisi sayesinde olabileceği bilinciyle, kahraman Mehmetçiğimizin sahadaki en büyük destekçisi olma görevimizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz. Kurulduğu günden bugüne kadar TSK’nın en büyük destekçilerinden biri olan vakfımızın 36. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, ilk günden itibaren maddi ve manevi destekleriyle çalışmalarımıza destek olan milletimize şükranlarımı arz ediyorum.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.