Ana Sayfa Haberler TSKGV’nin 8’inci Genel Müdürü Em. Korgeneral Hayrettin Uzun, MSI Dergisi Ziyaretinde, Sektörle İlgili Değerlendirmelerini Paylaştı

TSKGV’nin 8’inci Genel Müdürü Em. Korgeneral Hayrettin Uzun, MSI Dergisi Ziyaretinde, Sektörle İlgili Değerlendirmelerini Paylaştı

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın (TSKGV) 8’inci Genel Müdürü Em. Korgeneral Hayrettin Uzun, 13 Aralık’ta, MSI Dergisi’ne nezaket ziyareti gerçekleştirdi. MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar ile görüşen Em. Korgeneral Uzun, ziyaret kapsamında sektörle ilgili görüşlerini paylaştı ve TSKGV’ye bağlı vakıf şirketlerinin faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

12 Temmuz 2010 ve 20 Mayıs 2013 tarihleri arasında TSKGV Genel Müdürlüğü görevini yürüten Em. Korgeneral Uzun, görüşmede, MSI Dergisi’nin, sektörün, sadece tanıtımı açısından değil gelişimi açısından da öncü ve kritik bir rol üstlendiğini belirtti ve bu alandaki katkılarından dolayı, Bayraktar ve ekibine teşekkürlerini sundu. Son yıllarda sektörün ciddi ilerlemeler kaydettiğini ifade eden Em. Korgeneral Uzun, özellikle TSKGV’ye bağlı şirketlerin ihracat performanslarındaki düşüklüğü sektör açısından kritik bir problem olarak gördüğünü söyledi. Vakıf şirketlerinin önlerine bir ihracat hedefi koyulması ve bu hedefin gerçekleştirilmesi konusunda yapılanların da sıkı bir şekilde takip edilmesi gerektiğini belirten Em. Korgeneral Uzun, vakıf şirketleri açısından da bu hedefinin, cironun en az %25’i olması gerektiğinin altını çizdi. Ancak böylelikle firmaların gerçek hedeflerine ulaşabileceklerini ve uluslararası arenada rekabet edebilir hale gelebileceklerini kaydeden Em. Korgeneral Uzun, görevi süresince özel önem verdiği bu konunun, Türk savunma ve havacılık sektörünün kalkınması açısından da bir lüks değil zorunluluk olduğuna dikkat çekti. MSI Dergisi’nin, yaptığı İngilizce yayınlarla ve AMAC Magazine ile sektörün ihracat faaliyetlerine büyük katkı sağladığını vurgulayan Em. Korgeneral Uzun, bu katkının artarak süreceğine olan inancını da dile getirdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.