Ana Sayfa Haberler TSK’nın KBRN Tehditleri ile Mücadele Kabiliyeti, Yeni Başlatılan Simülatör Projesi ile Güçlenecek

TSK’nın KBRN Tehditleri ile Mücadele Kabiliyeti, Yeni Başlatılan Simülatör Projesi ile Güçlenecek

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer) Savunma Eğitim Simülatörü Tedariki Projesi (KBRNSİM) için ihale ilanı yayınladı.

SSB’nin İnternet sitesinden, 5 Kasım’da yayınlanan ihale ilanı kapsamında, KBRN savunma yeteneklerini oluşturmak, geliştirmek ve tazelemek maksadıyla simülatör sistemi ile birlikte, eğitim ile ilgili mahalleri ve kolaylık bölümlerini içeren bir bina tedarik edilecek.

Simülatör, fiziki korunma, arındırma, ikaz ve rapor verme, tespit teşhis, numune alma, markalama ve izleme ile tıbbi ilk yardım faaliyetlerinin ferdi ve tim halinde icra edilebileceği modern bir sistem olacak. Eğitim mahalleri ise fiili eğitim odası, yıkanma ve soyunma mahalli, arındırma mahalli ve ölçüm mahallinden oluşacak.

Tedarik edilecek olan simülatörde; su üstü gemileri, denizaltı, karargâh ve askeri tesislerdeki kontaminasyon ve dekontaminasyonun gerçek zamanlı olarak simüle edilmesi maksadıyla, üzerinde radar ve silah sistemi gibi teçhizatlar bulunan güverte benzeri platformların simüle edilmesi bekleniyor.

Proje ile ilgili Teklife Çağrı Dosyası (TÇD), 5 Kasım- 16 Kasım tarihleri arasında, mesai günlerinde, saat 17.00’a kadar, SSB’nin Kirazlıdere Mevkii-ANKARA adresinde bulunan hizmet binasındaki Proje Ofisinden (SSB Oda No: D-722) temin edilebilecek.

Yüklenici adayları, tekliflerini ise 25 Ocak 2019 tarihi, saat 16.00’a kadar SSB’ ye sunabilecekler.

 1,251 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.