Ana Sayfa Haberler TSK’nın, Somali Silahlı Kuvvetleri’ne Eğitim Desteği Devam Ediyor

TSK’nın, Somali Silahlı Kuvvetleri’ne Eğitim Desteği Devam Ediyor

Genelkurmay Başkanlığı, 8 Ekim’de yaptığı açıklamayla, Somali Türk Görev Kuvveti Komutanlığında, yeni eğitim ve öğretim yılının, 6 Ekim’de düzenlenen bir törenle başladığını duyurdu.

Törene; Somali Federal Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hasan Ali Muhammed, Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Abdiveli Jama Gorod, Türkiye Cumhuriyeti Mogadişu Büyükelçisi Olgan Bekar, Genelkurmay Başkanını temsilen Tuğgeneral Zorlu Topaloğlu ile Somali Türk Görev Kuvveti Komutanı Topçu Kurmay Albay Ömer Faruk Demircioğlu ve öğrenci aileleri katıldı.

Açılış töreninde, giriş testlerini başarıyla geçen 185 Somalili subay ve astsubay adayı yemin ederek eğitimlerine fiilen başladı.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında, 47 öğrenciyi mezun ederek Somali Silahlı Kuvvetleri saflarına kazandıran okulda, Somalili öğrencilere eğitim ve öğrenimleri süresince akademik derslerin yanı sıra; askeri bilgi, beceri ve kabiliyetlerinin artırılmasına yönelik teorik ve uygulamalı eğitimler de veriliyor.

Somali Türk Görev Kuvveti Komutanlığı, Türkiye ve Somali arasındaki ikili anlaşmalar gereği, Türkiye tarafından Somali’de inşa edilen Anadolu Kışlası’nda, 27 Ağustos 2017’den beri faaliyetlerini yürütüyor.

 1,240 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.