Ana Sayfa Haberler TSK’nın Yeni Tank Kurtarıcısı, ALTAY Gövdesi Üzerine Şekillenecek

TSK’nın Yeni Tank Kurtarıcısı, ALTAY Gövdesi Üzerine Şekillenecek

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), 31 Ocak’ta, İnternet sitesinden, Tank Kurtarıcı Projesi Bilgi İstek Dokümanı (BİD) Duyurusu yayınladı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacına binaen yayınlanan BİD’de, Tank Kurtarıcı Projesi için istenen özellikler şunlar:

  • “Her türlü hava ve arazi şartlarında yüksek hareket kabiliyeti ile desteklediği birliğin muharebe müessiriyetine kuvvet çarpanı olarak destek sağlayacak,
  • Etkin zırh koruması, düşük siluet ve diğer olanakları ile yüksek beka kabiliyetine sahip olacak, tanımlanmış yetki içerisinde, üst kademelere kadar muharebe alanı bilgilerini iletebilecek sayısal ve emniyetli Komuta Kontrol ve Bilgi Sistemlerine sahip olacak,
  • Altay Tankı Gövdesi üzerinde gerekli modifikasyonlar yapılarak üzerine Kurtarma Teçhizatı adapte edilecek,
  • Müşterek harekâtta, karşılıklı çalışabilirlik ve Altay Tankı ile birlikte lojistik desteklenebilirliğe olanak sağlayacak şekilde, Türkiye tarafından kabul edilmiş NATO standartlarına uygun yeteneklere sahip olacak paletli bir sistemin kazandırılması.”

BİD’i almaya istekli kurum veya firmaların, talebini, en geç 13 Şubat saat 16:00’a kadar resmi yazı ile SSM’ye iletmesi gerekiyor.

BİD cevapları ise1 basılı ve 1 elektronik kopya olmak üzere, 2 kopya halinde, 3 Nisan saat 16:00’a kadar teslim edilecek.

 2,017 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.