Ana Sayfa Haberler TSSK 5’inci Proje Pazarı, KOBİ’lerle Ana Yüklenicileri Buluşturdu

TSSK 5’inci Proje Pazarı, KOBİ’lerle Ana Yüklenicileri Buluşturdu

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) himayesinde 30 Ocak’ta gerçekleştirilen Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) 5’inci Proje Pazarı, TSSK üyesi firmalarla savunma ve havacılık sanayisinin ana yüklenici firmalarını bir araya getirdi.

Etkinlik, ODTÜ, ODTÜ TEKNOKENT, TÜBİTAK, Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD) tarafından; TSSK bünyesindeki firmaların iş geliştirme potansiyellerinin artırılması, sektörde yer alan firmaların, araştırma merkezlerinin ve akademisyenlerin aralarındaki ilişki ve iletişimin güçlendirilmesi, yaratılacak sinerji ile projelerin geliştirilmesi, var olan kaynakların etkin kullanılması ve sektörde yapılacak yeni yatırımların doğru planlanması amacıyla düzenlendi. Tüm gün süren etkinlik süresince, ASELSAN, HAVELSAN, FNSS, Kale Havacılık, OTOKAR, ROKETSAN, TUSAŞ’a ilave olarak, TSSK üyesi çeşitli kurum ve kuruluşlar stant açtılar.

Etkinliğin açılış konuşmalarını; TSSK Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Ünal, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, KOSGEB Başkan Yardımcısı Salih Tuna Şahin, Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi ve ODTÜ Rektörü ve ODTÜ TEKNOKENT Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök yaptılar.

Konuşmaların ardından KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt ile ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Kök, ODTÜ-KOSGEB iş birliği protokolünü imzaladı.

İmza törenini, TSSK Yönetim Kurulu Başkanı Ünal’ın moderatörlüğünü yaptığı ve sektördeki çeşitli ana yüklenicilerin genel olarak alt yüklenicilerden beklentilerini ifade ettikleri 2 adet panel gerçekleştirildi. Panellerin konuşmacıları şunlar oldu:

  • ASELSAN Tedarik Zinciri Yönetim Müdürü Murat Aslan,
  • HAVELSAN İş Ortakları ve Tedarik Yönetim Müdürü Yavuz Ekinci
  • FNSS Tedarik Zinciri Birim Yöneticisi Özlem Sinem Numanoğlu,
  • Kale Havacılık Satın Alma ve Tedarik Müdürü Mahmut Habiboğlu,
  • OTOKAR Tank Planlama ve Grup Yöneticisi Eylem Altıntaş,
  • ROKETSAN Tedarik Direktörü Ali Şarlak ve
  • TUSAŞ Alt Sözleşme Yöneticisi Serkan Yalız.

Etkinliğin öğleden sonraki bölümünde ise aralarında; ANDAR, Ankaref, ANOVA, Ayyazılım, BİTES, Makel, Nanomanyetik, SDT, SİMSOFT ve UDEA’nın da bulunduğu, TSSK üyesi toplam 38 firma ve araştırma merkezinin yetkilileri, kurum ve kuruluşlarını tanıtan sunumlar gerçekleştirdiler. Ayrınca etkinlik boyunca, bu kuruluşlara ilave olarak ana yükleniciler de etkinlik boyunca stantlarında kabiliyetlerini sergilediler.

 2,677 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.