Ana Sayfa Haberler TSSK, 7’nci Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi’nde, “Sektörel İş Birliği ve Nitelikli İş Gücü” Temasını Ele Alacak

TSSK, 7’nci Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi’nde, “Sektörel İş Birliği ve Nitelikli İş Gücü” Temasını Ele Alacak

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK), 20 Ocak’ta, ODTÜ TEKNOKENT’te düzenlediği basın toplantısı ile 7’ncisi gerçekleştirilecek olan Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi hakkında sektörü ve kamuoyunu bilgilendirdi. TSSK Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Öktem, bu sene 7’nci Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi etkinliği temasının “Sektörel İş Birliği ve Nitelikli İş Gücü” olacağını söyledi. Öktem, katılımcıları da bu temaya uygun olarak belirlediklerini aktardı.

2019’da gerçekleştirilen 6’ncı Proje Pazarı etkinliğinin başarılı geçtiğini ifade eden Öktem, etkinliğin beklediklerinden daha fazla katılımla gerçekleştiğini ve bu sene düzenlenecek etkinliğin, 8 sponsor firma ve 46 katılımcı firma ile gerçekleşeceğini belirtti.

7’nci Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi’nde somut iş birliklerinin gerçekleşmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Öktem, iş birliklerinin ve somut bir takım başlangıçların etkinlik kapsamında gerçekleşmesini beklediklerini dile getirdi.

Öktem, TSSK’ya dâhil olan firmaların, alt sistem tasarımını ve geliştirilmesini üstlendiğini, dolayısıyla herhangi bir fikri hak ihlalinin söz konusu olmadığını söyledi. Öktem, bu durumun ana yüklenici firmalar adına, özellikle ihracatta elini güçlendiren bir koz olduğunu ifade etti. Alt sistemlerin fikri haklarının korunmasının öneminin de altını çizen Öktem, fikri haklarla ilgili bir konuşmacıya da 7’nci Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi’nde yer verdiklerini aktardı.

TSSK Yönetim Kurulu Üyesi Burak Akbaş da panelin ana amacı ile ilgili bilgi verdi. Etkinliğin amacının, TSSK içerisinde yer alan ve kendilerini yeterince tanıtım şansı bulamayan firmaların, büyük firmalara anlatılması, gösterilmesi ve tanıtılması olduğunu vurguladı. Akbaş, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynak Kaynakları Ofisinin de 7’nci Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi’ne katılacağını bildirdi.

Etkinliğin bu seneki konuk konuşmacısı ise ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı olacak. Prof. Dr. Bağcı, “Küresel Bölgesel Trendler Çerçevesinde Türkiye’yi Bekleyen Sorunlar ve Meydan Okumalar” başlıklı bir konuşma yapacak ve konuşmasında uluslararası ilişkilerde mevcut durumu ve bu durumun savunma ve havacılık sanayisine yansımalarına değinecek.

Etkinlik, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) desteğiyle ve Ticaret Bakanlığı, TÜBİTAK, ASO ve SaSaD iş birliğiyle yapılacak. TSSK, ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından düzenlenen etkinlik, 5 Şubat 2020’de ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. MSI Dergisi de önceki yıllarda olduğu gibi 7’nci Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi’nin de “Resmi Yayın ve Basın Sponsorluğu”nu üstleniyor.

 

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.