Ana Sayfa Haberler TSSK 8’inci Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi 15 Şubat’ta

TSSK 8’inci Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi 15 Şubat’ta

Teknokent Havacılık Uzay ve Güvenlik Kümelenmesi Derneği (TSSK), 15 Şubat’ta gerçekleştireceği 8’inci Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi’ni, 9 Ocak’ta düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu. TSSK Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Aktaş, “Savunma Sanayii Başkanlığımız (SSB) ve Millî Savunma Bakanlığının (MSB) destekleriyle gerçekleştirdiğimiz zirvede bu yıl, Suudi Arabistan’ın savunma sanayisindeki AR-GE kuruluşlarından Prens Sultan Savunma Araştırma ve Geliştirme Merkezi temsilcileri de yer alacak. Hedefimiz üye kuruluşlarımızın özellikle küresel pazarda tanınırlığını arttırmak ve yeni iş fırsatları oluşturmak.” dedi.

TSSK Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Aktaş

Paneller ve B2B Görüşmeler

Sponsorluklarını ASELSAN, BiAS Mühendislik, HAVELSAN, Meteksan Savunma, Ortana, Repkon, Telemar, TUALCOM ve Vektör Bilgi ve Yazılım Teknolojilerinin üstlendiği zirvenin ana teması “Savunma Sanayisinde Sektörel İnovasyon ve Girişimcilik” olarak belirlendi. Zirve süresince paneller, sergi alanı ziyaretleri ve B2B görüşmeler gerçekleştirilecek. ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek zirve ile teknopark bünyesinde savunma ve havacılık sanayisinde AR-GE odaklı faaliyet gösteren TSSK üyesi firmaların küresel pazara açılmaları ve ihracattan daha fazla pay alabilmelerinin sağlanması hedefleniyor.

“Yeni İş Fırsatları Oluşturacak”

TSSK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Akbaş da yaptığı konuşmada, “TSSK olarak amacımız, üye firmalarımıza verebileceğimiz en büyük katkıyı sağlamak. Kurulduğumuz 2010 yılından beri, büyük veya küçük ölçekli firmalarımızın sesini duyurup, onların bu alanlardaki yeni iş fırsatları oluşturmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Derneğimiz bünyesinde bulunan en küçük firmadan en büyük firmaya kadar tamamının ihracattan pay alabilmesi, yurt dışında ürünlerini tanıtabilmesi ve firmalarının tanınırlığını arttırabilmesi için ciddi çaba gösteriyoruz.” diye konuştu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.