Ana Sayfa Haberler TTAF Elektronik, GOLYAT ile Geceyi Gündüze Çeviriyor

TTAF Elektronik, GOLYAT ile Geceyi Gündüze Çeviriyor

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

TTAF Savunma’nın kardeş firması olan ve aydınlatma çözümleri ile öne çıkan TTAF Elektronik, uzun menzilli alan tarama projektörü olan GOLYAT’ın geliştirme faaliyetlerini tamamladı. Kritik üs bölgeleri, havaalanları, barajlar ve enerji santralleri gibi stratejik öneme sahip tesislerin, çevre emniyeti için geliştirilen GOLYAT, 300 watt gücünde aydınlatma sağlıyor.

LED teknolojisinin kullanıldığı GOLYAT, üzerinde bulunan kontrol paneli vasıtasıyla istenilen hedefe otomatik olarak yöneltilebildiği gibi, gerektiğinde kablosuz bir kumanda kolu sayesinde, uzaktan da kontrol edilebiliyor. Sabit tesisler için geliştirilen sistem, 65 kilogramlık ağırlığı sayesinde, gerekli elektriksel gücü sağlayabilecek araçların üzerinde de kullanılabiliyor. Yatayda, kendi ekseni etrafında 360 derece sonsuz olarak dönebilen sistem dikeyde ise 25 derece yukarı, 25 derece de aşağı olmak üzere, toplam 50 derecelik hareket kabiliyetine sahip. 250 metre uzakta bulunan 31 metre genişliğinde bir alanı, 27 lüks mertebesinde aydınlatabiliyor. Sistemin, farklı mesafelerdeki aydınlatma kapasiteleri ise şöyle:

  • 1,6 lux @ 1000 metre mesafede, ışığın genişliği 125 metredir.
  • 0,4 lux @ 2000 metre mesafede, ışığın genişliği 250 metredir.

TTAF Elektronik’in, saha testlerini başarıyla tamamlayarak seri üretim aşamasına getirdiği ürün, potansiyel kullanıcılardan gelebilecek özel talepler doğrultusunda, yeni testlere girmeye de hazır durumda.

 1,935 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.