Ana Sayfa Haberler TTAF Savunma, 4’üncü Yılında Ata’nın Huzuruna Çıktı

TTAF Savunma, 4’üncü Yılında Ata’nın Huzuruna Çıktı

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

TTAF Savunma, 4’üncü kuruluş yıldönümünü, 15 Ağustos’ta, Ankara’da düzenlediği etkinliklerle kutladı. Etkinlikler kapsamında, ilk olarak, Anıtkabir’de, firma yöneticileri ve çalışanlarının katıldığı bir tören düzenlendi. Törende, TTAF Savunma Genel Müdürü Ergün İşgör, Misak-ı Milli Kulesi’nde, Anıtkabir Özel Defteri’ni doldurdu ve şunları yazdı:

“Büyük Atatürk,

Senin izinde olmanın, çalışmak ve üretmek anlamı taşıdığının bilinci ile geçirdiğimiz 4 yılın sonunda, kuruluşumuzun 4’üncü yılında huzurundayız.

TTAF Savunma olarak ülkemizin hizmetinde olmaktan gurur duyuyoruz. Ülkemiz ve geleceğimiz için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu farkındalıkla önümüzdeki yıllarda, Türk savunma ve havacılık sanayisinin başarısında önemli roller almak için tüm gücümüzle çalışmaya söz veriyoruz.

Seni her zaman saygı ve rahmetle anıyoruz.”

Ardından, Mozole’ye çelenk konuldu ve Anıtkabir Müzesi gezilerek etkinliğin ilk bölümü tamamlandı. Sonrasında, ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri’nde düzenlenen resepsiyonla etkinlikler sona erdi.

TTAF Savunma, geride bıraktığı 4 yıl içerisinde; ASELSAN, FNSS, Otokar, Nurol Makina, ROKETSAN ve TUSAŞ gibi sektörün ana oyuncuları için, pek çok başarılı projenin altına imzasını attı. Ankara OSTİM’deki 3.000 metrekarelik tesisinde faaliyet gösteren firmanın çalışan sayısı ise bu süreç içerisinde 85’e ulaştı. HÜRKUŞ’un bütün test kablajını yapan ve T129 ATAK helikopterlerinin kablo demetlerini üretmeye devam eden firma, AS 9100 Revizyon D sertifikası alan Türkiye’deki ilk firma olma özelliğini de taşıyor.

 3,050 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.