Ana Sayfa Haberler TTAF Savunma, İş Birliklerini Pekiştirdi

TTAF Savunma, İş Birliklerini Pekiştirdi

MSI Dergisi’nin 186’ncı sayısında yayımlanan DSEI 2019 Özel Dosyası’nın İkinci Bölümü’nde yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

TTAF Savunma, fuarı, yurt dışındaki potansiyel müşterileri ile temas kurmanın yanında, yerli platform üreticileri ile de görüşmeler gerçekleştirmek için bir fırsat olarak kullandı.

TTAF Savunma Genel Müdürü Ergün İşgör, yeni tanıştıkları firmalar hakkında şunları söyledi: “Fuarda temas kurduğumuz, uluslararası platform üreticisi konumundaki yeni firmaların çoğu, en yakın zamanda Türkiye’deki tesislerimizi ziyaret ederek, kabiliyetlerimizi yerinde görmek istediklerini söylediler.”

TTAF Savunma Genel Müdürü Ergün İşgör ve SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş

 

Firmanın fuardaki önemli gündem maddelerinden birisi de Mayıs ayındaki IDEF fuarı sırasında Çekyalı OPTOKON firması ile imzaladığı stratejik ortaklık anlaşmasının pekiştirilmesi oldu. TTAF Savunma, Mayıs ayındaki imzanın ardından, gerekli ilk adımları attı. Anlaşma kapsamında, Türkiye’de ortak üretimi gerçekleştirilecek fiber-optik iletişim çözümlerine ait çeşitli bileşenlerin test imalatını, yurt içindeki çözüm ortakları vasıtasıyla tamamladı. Firma, bileşenlerin OPTOKON tarafından sertifiye edilmesinin ardından da seri üretime geçmeye hazırlanıyor. Bundan bir sonraki aşamada, diğer bileşenler yurt dışından gelecek ve nihai ürünlerin montajları Türkiye’de yapılacak. Son aşamada ise tam yerlilik oranına ulaşılacak.

TTAF Savunma’nın, Türkiye’de üretmeyi planladığı OPTOKON ürünlerinden, LMSW-82M Çevresel Koşullara Dayanıklı Ethernet Switch

 

TTAF Savunma, fuar ve tanıtım faaliyetlerinin yanı sıra inovasyon odaklı yenilikçi ürün geliştirme çalışmalarına da bir yandan devam ediyor. TTAF Savunma ve Başkent Üniversitesi, ortak olarak geliştirdikleri bu tip bir proje için, IraSME isimli kuruluştan destek almayı hedefliyorlar. IraSME ise farklı ülkelerin destek fonlarını yöneten ve KOBİ’lerin inovasyon çalışmalarını destekleyen Avrupa merkezli bir kuruluş.

 

 

 1,070 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.