Ana Sayfa Haberler Türkiye Uzay Ajansı’nın Üniversitelerle İş Birlikleri Genişliyor

Türkiye Uzay Ajansı’nın Üniversitelerle İş Birlikleri Genişliyor

AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı ve TUA Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım

Türkiye Uzay Ajansı (TUA), Milli Uzay Programı kapsamında yürüttüğü projeler kapsamında iş birliği yaptığı üniversitelere Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ni (AYBÜ) ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni ekledi. Her iki üniversiteyle imzalanan protokoller uyarınca; uzay teknolojileri alanında ulusal kalkınmaya katkı sağlayacak çalışmaların yapılması, ürün ve teknolojilerin geliştirilmesi ve sistemlerin üretilmesi konularında iş birliği yapılması amaçlanıyor. Gelişme, TUA tarafından 3 Şubat’ta yayınlanan basın bülteniyle duyuruldu.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Erbay ve TUA Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım

TUA ile AYBÜ arasındaki protokol, TUA Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım ve AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı tarafından, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bir törenle imzalandı. TUA ile Türk Hava Kurumu Üniversitesi arasındaki protokolün imzaları ise Yıldırım ile Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Erbay tarafından, Türkiye Uzay Ajansı’nda gerçekleştirilen bir törende atıldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.