Ana Sayfa Özel Dosyalar7. TSSK Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi TUALCOM, Haberleşme ve RF Teknolojileri Alanlarında Dünya ile Rekabet Ediyor

TUALCOM, Haberleşme ve RF Teknolojileri Alanlarında Dünya ile Rekabet Ediyor

TUALCOM, kurulduğu 2013 yılından bu yana ürün odaklı büyüme prensibiyle hareket ederek, askeri ve sivil sektörde, ülkemizin RF, mikrodalga ve haberleşme sistemleri alanlarındaki ihtiyaçları için milli çözümler geliştiriyor ve bu çözümleri ürünleştiriyor. Her ürün, hammadde ve malzemeden başlayarak mümkün olan en alt seviyelere kadar teknik hâkimiyet esası gözetilerek tasarlanıyor.

TUALCOM, Ürün Odaklı Yaklaşımıyla Savunma Sanayimizdeki Geleneksel Bakış Açısını Değiştiriyor

TUALCOM, platformlarımızın ihtiyacı olan kritik bir ürünün geliştirilmesi için faaliyetlerini, herhangi bir proje desteği beklemeden yerine getirebiliyor. Etkin ve sonuç odaklı Ar-Ge çalışmalarıyla iç proje olarak geliştirdiği ürünleri, hızlı bir şekilde savunma sanayimizin hizmetine sunabiliyor.

10’u Aşkın Ülkeye İhracat…

Savunma sanayimizin çeşitli platformlarında halihazırda kullanılmakta olan 30’u aşkın ürün, Avrupa başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç ediliyor. TUALCOM, çalışma alanlarındaki yetkinliğini ve uluslararası tanınırlığını, güncel ihtiyaçlara cevap verecek şekilde rekabetçi çözümleriyle güçlendirmeye devam ediyor.

TRNAV (TUALCOM Radyo Navigasyon) teknolojisi, GNSS sinyallerinin baskılandığı taktik ortamlarda konumlama gereksinimini karşılamak üzere geliştirilmiş, özgün bir teknoloji olarak öne çıkıyor. GNSS sinyallerinden ve sistemlerinden tamamen bağımsız olarak çalışabilen TRNAV sistemleri, dost veya muhasım sinyallerden değil, yalnızca kendi özgün sinyallerinden yararlanarak konum bilgisi üretebiliyor.

Milli RF Veri Bağı Çeşitliliğinde Türkiye’nin Lider Firması

TUALCOM, RF veri bağı ve telemetri sistemlerinde milli imkanlarla birçok ürün geliştirmiş ve yerli platformlarımız için kullanıma sunuyor. Haberleşme sistemleri alanında millileştirilen ürünler arasında; L/S/C/Ku bant genel amaçlı ve taktik İHA veri bağları; sürü İHA benzeri uygulamalarda kullanılan tek noktadan çok nokta haberleşme sağlayan TDM tabanlı veri bağları; video linkler; telemetri verici-alıcı sistemleri bulunuyor. Şirketimiz, veri bağı ve telemetri sistemlerinde edinmiş olduğu tecrübe ve sahip olduğu ürünlerle, halihazırda kullanılmakta olan haberleşme altyapılarının millileştirilmesi ve yaygınlaştırılması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Hedef; Anti-Jam GNSS Çözümlerinde Dünya Lideri Olmak

Milli platformlarımızdaki kritik ihtiyaçlar doğrultusunda Radyo Navigasyon Sistemleri alanında çalışmalarına hız veren TUALCOM, Anti-Jam (karıştırmaya karşı dayanıklı), GNSS (Global Navigation Satellite System / Küresel Seyrüsefer Uydu Sistemi), CRPA (Controlled Radiation Pattern Antenna / Kontrollü Yayın Örüntüsü Anteni) sistemlerini ürünleştirdi ve kullanıma hazır hale getirdi.  Anti-Jam CRPA yapılarımız, dünyada hiçbir muadili olmayacak şekilde aynı anda GPS L1, GPS L2, GLONASS L1, GLONASS L2, GALILEO ve BeiDou bantlarında, karıştırma ve aldatmaya karşı çözüm sağlıyor Ürünler, askeri ya da sivil, herhangi bir GNSS alıcıyla uyumlu çalışabilmekle beraber, TUALCOM tarafından geliştirilmiş olan GPS alıcı ile birlikte de sunulabiliyor. Bu ürünlerin geliştirilmesi sürecinde, GNSS karıştırıcı ve GNSS aldatıcı sistemler konusunda da önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor. Bu alanlarda daha yetkin sistemler geliştirilmesine yönelik çalışmalar da devam ediyor.

TUALCOM, RF veri bağı ve telemetri sistemlerinde milli imkanlarla birçok ürün geliştirmiş ve yerli platformlarımız için kullanıma sunuyor.

Milli Bölgesel Navigasyon Sistemi TRNAV, Çok Yakında Sahaya Çıkıyor

TUALCOM, ülkemizin askeri platformlarında kullanılan Küresel Konumlama Sistemlerine alternatif olarak TRNAV (TUALCOM Radyo Navigasyon) teknolojisini de geliştiriyor. TRNAV teknolojisi, GNSS sinyallerinin baskılandığı taktik ortamlarda konumlama gereksinimini karşılamak üzere geliştirilmiş, özgün bir teknoloji olarak öne çıkıyor. GNSS sinyallerinden ve sistemlerinden tamamen bağımsız olarak çalışabilen TRNAV sistemleri, dost veya muhasım sinyallerden değil, yalnızca kendi özgün sinyallerinden yararlanarak konum bilgisi üretebiliyor. TRNAV teknolojisi, GNSS sistemlerinin yanı sıra VOR/DME, ILS/MLS vb. radyo navigasyon sistemlerini de ikame edebilen veya yedekleyen bir çözüm teknolojisi olarak dikkat çekiyor.

TUALCOM, Kritik Elektronik Harp Ekipmanlarını Millileştiriyor

TUALCOM, Elektronik Destek (ESM), Elektonik İstihbarat (ELINT) ve Radar İkaz Alıcısı (RWR) uygulamaları için geliştirdiği ve ürünleştirdiği IFM tabanlı ve Superheterodyne almaç ürünlerini, artan askeri uygulama gereksinimlerine uygun olarak geliştirerek çeşitlendiriyor. Firma, ultra kompakt  ELINT ve Haberleşme İstibaratı (COMINT) sistemlerini yakın zamanda ürünleştirilerek Türk savunma sanayisinin hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

Hep Birlikte Büyüyor ve Güçleniyoruz

TUALCOM’un, birçoğunu kendi öz kaynağıyla geliştirmiş olduğu ürünleri, Türk savunma sanayisi kuruluşlarının katkıları ve kullanımıyla önemli bir olgunluğa ve tarihçeye sahip. Sadece teknik üstünlük değil, maliyet etkinlik de TUALCOM’un millileştirme politikasının bir parçası. Firma, geliştirdiği ürünlerle hem daha yetenekli hem de dünyadaki muadil ürünlerden daha düşük maliyetli çözümler sunabiliyor. TUALCOM, müşteri odaklı yaklaşımı ile paydaşlarının memnuniyetini her zaman önde tutuyor.

Milli platformlarımızdaki kritik ihtiyaçlar doğrultusunda Radyo Navigasyon Sistemleri alanında çalışmalarına hız veren TUALCOM, Anti-Jam GNSS CRPA sistemlerini ürünleştirdi ve kullanıma hazır hale getirdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.