Ana Sayfa Manşet TUALCOM, Çözümleri ile Kara, Deniz ve Hava Sınırlarının Güvenliğine Katkı Veriyor

TUALCOM, Çözümleri ile Kara, Deniz ve Hava Sınırlarının Güvenliğine Katkı Veriyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TUALCOM’un sınır güvenliğine yönelik çözümleri ile ilgili bilgi aldı.

TUALCOM; kara, deniz ve hava sınırlarının güvenliğine yönelik uygulamalarda kullanılabilecek bir dizi çözüme sahip. Bunlar; Anti-Jam GNSS (Karıştırmaya Dayanıklı Küresel Konumlama Sistemleri), Elektronik Harp (EH), Uçuş Sonlandırma, Telemetri ve Data Link ürün aileleri olarak sıralanıyor. Firmanın MRBS’21 standında da bu ürünler ön plana çıktı.

TUALCOM’un Anti-Jam GNSS ürün ailesi; sabit tesislerde, kara platformlarında ve deniz platformlarında başarıyla görev yapıyor. Bu ürün ailesi, farklı ihtiyaçlara hitap eden üye çeşitliliği ile dikkat çekiyor. TUALCOM, şimdiye kadar 10’un üzerinde farklı anti-jam GNSS modeli geliştirdi ve son kullanıcılara teslim etti. TUALCOM yetkilileri, ürün ailesine yeni üyeleri hızlı bir şekilde ekleyebildiklerini; bu kabiliyetin, hem müşteri memnuniyetini üst seviyeye çıkarttığını hem de kendilerini rekabette öne geçirdiğini vurguladılar.

TUALCOM’un EH çözümleri, farklı özelliklere sahip almaçlarından oluşuyor. Bu tür almaçlar, sınır güvenliği kapsamında, ortamdaki sinyallerin algılanmasında kullanılıyor. Tespit edilen yayın kaynakları, durumsal farkındalığın oluşturulmasında ve gerektiğinde elektronik taarruzu başlatmak için kullanılıyor. TUALCOM, Anti-Jam GNSS ürün ailesinde kullandığı yaklaşımı, EH ürünleri için de kullanıyor ve kullanıcının ihtiyacına özel çözümler ortaya koyuyor.

TUALCOM, etkinlikte, geniş ürün ailesinden örnekleri sergiledi.

TUALCOM’un Data Link ürün ailesi ise insansız araçlara örgü ağ ve sürü (mesh/swarm) teknolojilerini kazandırıyor. Böylece birden fazla insansız araç, sınır güvenliğine yönelik görevleri bir arada yerine getirebiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.