Ana Sayfa Haberler TUALCOM, Yeni Ürünü; “Dünyanın En Küçük Anti-Jam GPS/GNSS Sistemi”ni Sektörün Kullanımına Sundu

TUALCOM, Yeni Ürünü; “Dünyanın En Küçük Anti-Jam GPS/GNSS Sistemi”ni Sektörün Kullanımına Sundu

Milli platformlarımızdaki kritik ihtiyaçlar doğrultusunda, Radyo Navigasyon Sistemleri alanında çalışmalarına hız veren TUALCOM, Anti-Jam GNSS CRPA ürün ailesini genişletmeye devam ediyor. Firma, “dünyanın en küçük Anti-Jam GPS/GNSS Sistemi” olarak tanımladığı 6’ncı ürünü de tasarlayıp üreterek, karıştırmaya dayanıklı GNSS ürün ailesine ekledi. Gelişme, 12 Mayıs’ta açıklandı.

Ailenin en yeni üyesi, Mini/Mikro İHA gibi küçük boyutlu platformları ve silah sistemlerini karıştırmaya ve aldatmaya dayanıklı hale getiriyor. GPS, GLONASS, GALILEO, BeiDou bantlarında çalışan bu yeni ürün, 4’lü CRPA anteni ve dahili GNSS alıcısı ile birlikte 100 gram ağırlığı ve 7x7x2 cm boyutları ile dikkat çekiyor.

Firmanın diğer Anti-Jam GNSS Ürünleri şöyle sıralanıyor:

  • TUALAJ-4110: 4 Array, GPS L1
  • TUALAJ-4200: 4 Array, GPS L1, GLONASS
  • TUALAJ-4210: 4 Array, GPS L1, GPS L2
  • TUALAJ-4300: 4 Array, GPS L1, GPS L2, GLONASS
  • TUALAJ-8300: 8 Array, GPS L1, GPS L2, GLONASS

CRPA Konusunda TÜBİTAK SAGE ile İş Birliği

TUALCOM, karıştırmaya dayanıklı GNSS anten sistemleri konusundaki çalışmalarını, TÜBİTAK SAGE ile koordinasyon halinde yürütüyor. Bu kapsamda hem teknoloji geliştirme hem de platform entegrasyonu aşamalarında iş birliği yapıyor. Çalışmalar, sinyal işleme ve kontrol birimi TUALCOM’un sorumluluğunda; faz dizili anten tasarım ve üretimleri TÜBİTAK SAGE’nin sorumluluğunda olacak şekilde yürütülmeye devam ediyor.

8 Antenli Anti-Jam CRPA Sistemi, Haziran’da Sahada

TUALCOM, Anti-Jam sistemler alanındaki çalışmalarını, sürekli ilerleme misyonuyla sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda, geliştirme faaliyetleri hızla sürmekte olan 8 antenli Anti-Jam CRPA sisteminin, Haziran 2020’de platformlarımızın kullanımına sunulması planlanıyor. Tüm GNSS bantlarında aynı anda çalışabilmesiyle ön plana çıkacak olan bu sistem, eşzamanlı 7 bağımsız karıştırma tehdidi altında baskılama yapabilme özelliğine sahip olacak.

Entegre GNSS Alıcı, Standart Bir Özellik Haline Geldi

TUALCOM’un tüm Anti-Jam CRPA ürünleri, askeri ya da sivil herhangi bir GNSS alıcıyla uyumlu çalışabilmekle beraber, entegre GNSS alıcısı sayesinde, konum ve zaman verisi de üretebiliyor. Bu özellik sayesinde, platformlarımızın karıştırmaya dayanıklı GNSS sistemlerinin, daha küçük boyutlu ve düşük maliyetli hale getirilmesi mümkün olabilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.