Ana Sayfa Haberler TÜBİTAK, 2 Adet Destekleme Çağrısını “Sürekli Başvuruya Açık” Olarak Duyurdu

TÜBİTAK, 2 Adet Destekleme Çağrısını “Sürekli Başvuruya Açık” Olarak Duyurdu

TÜBİTAK, Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri için KOBİ Destekleme Çağrısı kapsamında, 2 adet yeni çağrı açtı. TÜBİTAK’tan 11 Ekim’de yapılan duyuruya göre; bu çağrılar, 2022 yılı 2. dönem itibarıyla sürekli başvuruya açık olacak.

Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri için KOBİ Destekleme Çağrısı ile Bireysel Genç Girişim (BİGG) Ortaklı Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri için KOBİ Destekleme Çağrısı, 3 Ekim’de açıldı.  Sürekli başvuruya açık olan bu çağrılar için 10 Ekim tarihinden itibaren Proje Değerlendirme ve İzleme Sistemi (PRODİS) üzerinden başvurusu alınmaya başlandı.

Çağrılar kapsamında; hızla ürüne dönüşebilecek ve yüksek ticarileşme potansiyeline sahip Ar-Ge projeleri desteklenecek.

Proje Destek Tutarlarının En Fazla Yüzde 5’i Olacak Şekilde Genel Gider Desteği Verilecek

Sipariş Ar-Ge Çağrısı kapsamında, tedarikçi ve müşteri kuruluşlara üst limiti 50 bin lira ve proje destek tutarının en fazla yüzde 5’i olacak şekilde genel gider desteği verilecek.

BİGG Ortaklı Sipariş Ar-Ge Çağrısı kapsamında ise BİGG veya Teknogirişim Sermayesi almış tedarikçi kuruluşlar için üst limit 200 bin lira ve oran proje destek tutarının en fazla yüzde 10’u olacak şekilde genel gider desteği verilecek. Diğer tedarikçi kuruluşlar ve müşteri kuruluşlar için üst limit 50 bin lira ve oran proje destek tutarının en fazla yüzde 5’i olacak şekilde genel gider desteği verilecek.

Sipariş Ar-Ge çağrısı için: https://tubitak.gov.tr/sites/default/files/18842/siparis_ar-ge_cagrisi-1707.pdf BİGG Ortaklı Sipariş Ar-Ge çağrısı için: https://tubitak.gov.tr/sites/default/files/18842/1707_bigg_ortakli_siparis_ar-ge_cagrisi.pdf

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.