Ana Sayfa Haberler TÜBİTAK’ın Patent Lisans Desteğine Süre Kısıtı Olmadan Başvuru Yapılabilecek

TÜBİTAK’ın Patent Lisans Desteğine Süre Kısıtı Olmadan Başvuru Yapılabilecek

TÜBİTAK’ın 3 Ekim’de açılan Yenilik Destek Programı kapsamındaki Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı’nın başvurusu ile ilgili bir süre kısıtı olmayacak. TÜBİTAK, 11 Ekim’de, bu çağrının ayrıca bir duyuru yapılana kadar başvuruya sürekli açık olacağını duyurdu.

TÜBİTAK, Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı’na, üniversitelerde, araştırma kurumlarında ve teknoloji geliştirme bölgelerinde geliştirilen patentli teknolojilerin sanayiye aktarılmasını sağlamak için, Yenilik Destek Programı kapsamında çıktı. Proje başvuruları, TEYDEB Proje Değerlendirme İzleme Sistemi (PRODİS) üzerinden 10 Ekim tarihinde alınmaya başlandı.

Bu çağrı kapsamında projeler, en fazla 60 ay süre ile desteklenecek. Proje bütçesi üst sınırı 4 milyon lira olan destek kapsamında; destek oranı üst sınırı büyük ölçekli müşteri kuruluşlar için yüzde 60, KOBİ ölçeğindeki müşteri kuruluşlar için yüzde 75 olarak açıklandı.

Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı için: https://tubitak.gov.tr/sites/default/files/18842/1702_patentlisans_221005.pdf

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.