Ana Sayfa Haberler TÜLOMSAŞ, Motor Modernizasyonunda Kistler’i Tercih Etti

TÜLOMSAŞ, Motor Modernizasyonunda Kistler’i Tercih Etti

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ); TÜBİTAK MAM, SDM ve Marmara Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirdiği “16 Silindirli Dizel Motor Modernizasyon Projesi”nde, yanma analizörü ve silindir içi basınç sensörleri için Kistler’i tercih etti.

Kistler, proje kapsamında, tüm işlevleri içeren (komple) bir yanma analizörü olan Kistler KiBox® çözümünü sağlayacak. Kistler KiBox®; silindir içi, egzoz, emme ve enjeksiyon basınçları, akım kelepçeleri ve krank açısı enkoderi gibi girdilere bağlanıp veri toplayacak. Bu verileri görselleştirecek olan Kistler KiBox®, aynı zamanda ısı salınımı, IMEP, P/V diagramı ve motor hızı gibi hesaplamaları da gerçek zamanlı gerçekleştirip görsel olarak sunacak. Basınç, güç, tork ve ivme değerlerinin dinamik olarak ölçülmesi teknolojileri alanında çalışan Kistler, Türk savunma ve havacılık sanayisine, farklı alanlarda da çözümler sunuyor. Bunların arasında, çarpışma ve patlama testi mankenleri de yer alıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.