Ana Sayfa Haberler Tersanelerin İtici Çekici Vasıta Yüzer Unsurlarının Motorları TÜMOSAN’a Emanet

Tersanelerin İtici Çekici Vasıta Yüzer Unsurlarının Motorları TÜMOSAN’a Emanet

Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü Gölcük Tersanesi Komutanlığı ile TÜMOSAN arasında imzalanan Stratejik İşbirliği Anlaşması (SİA) uyarınca, 10 yıl boyunca itici çekici vasıta yüzer unsurlardaki motorların tedarikinde istisnai ve mücbir sebepler hariç TÜMOSAN tek kaynak olacak. Gelişme, firma tarafından 17 Kasım’da Kamuoyunu Aydınlatma Platformu açıklamasıyla duyuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü ile TÜMOSAN, yüzer unsurların ana tahrik sistemlerinde kullanılan Dizel Motorların yerlileştirme faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere 2 Ekim 2019 tarihinde, SİA anlaşması imzalama niyetlerini, karşılıklı olarak beyan ettiler. Bu beyan ve iyi niyet çerçevesinde TÜMOSAN, öz kaynakları ile çalışmalar yürüttü. Firma, itici çekici vasıta yüzer unsurlarda test amaçlı kullanılmak üzere 2 adet dizel marin motoru, 2020 yılının son çeyreğinde, Tersaneler Genel Müdürlüğü Gölcük Tersanesi Komutanlığına teslim etti. Teslimat sonrasında Tersaneler Genel Müdürlüğü Gölcük Tersanesi Komutanlığı ve TÜMOSAN yetkililerince yapılan test, muayene, değerlendirme ve kabul faaliyetleri neticesinde Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü Gölcük Tersanesi Komutanlığı ile TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. arasında Stratejik İşbirliği Anlaşması (SİA) imzalandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.