Ana Sayfa Haberler Turaç Genel Müdürü Fatih Altunbaş’ın MSI Dergisi Ziyaretinde, DEİK Üyeliği ve İhracat Konuşuldu

Turaç Genel Müdürü Fatih Altunbaş’ın MSI Dergisi Ziyaretinde, DEİK Üyeliği ve İhracat Konuşuldu

Turaç Genel Müdürü Fatih Altunbaş, 18 Şubat’ta, MSI Dergisi’nin yeni ofisini ziyaret etti. MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette gündem ise Altunbaş’ın Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’te üstlendiği görevlerin yanı sıra Turaç’ın ihracat hedefleri ve yeni ürünleri oldu.

Türkiye’nin ihracat alanında lokomotifi olan DEİK’in, ocak ayında gerçekleştirilen İş Konseyleri Seçimler’inde, aldığı oylar ile bu yıl tekrar Mali Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanı olarak seçilen Altunbaş, ayrıca bu yıl ilk kez, Afrika Kıta Koordinatör Yardımcılığı’nı da üstlendi.

Altunbaş, konu ile ilgili şunları söyledi: “Turaç olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren ihracat odaklı bir firma olduk ve ürünlerimizi sattığımız ülke sayısını, her geçen gün arttırarak Türk savunma ve havacılık sanayisi için rekor sayılabilecek bir şekilde 64’e çıkardık. Bu başarımızda, ihracat politikalarımızın yanı sıra ürün odaklı yaklaşımımız neticesinde portföyümüze eklediğimiz yeni ürünlerimiz etkili oldu. Hafif silah mühimmatı alanında ortaya koyduğumuz dron-savar fişeklerimiz ve piyade tüfeği fişeklerimiz, piyasaya çıktıkları ilk günden itibaren tüm dünyadan ilgi gördü. İhracat alanındaki bu başarılarımızı ülkemiz ile paylaşmak için de 2 yıl kadar önce DEİK’e üye olduk. İhracat vizyonumuzu ülkemizle paylaşma imkânın bulduğumuz DEİK, bizim için aynı zamanda, yeni ihracat pazarlarının kapılarını aralayan bir kurum vazifesi de gördü. Yakın zamanda da yeni ihracat haberleri duyuracağız. Savunma ve havacılık sanayisinde, hedefine ihracatı koyan tüm firmalarımızı da DEİK’e üye olmaya davet ediyorum.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.