Ana Sayfa Haberler Turaç, İhracatta 60 Ülkeye Ulaştı, Piyade Tüfeği Fişekleri, İlk Kullanıcısını Buldu

Turaç, İhracatta 60 Ülkeye Ulaştı, Piyade Tüfeği Fişekleri, İlk Kullanıcısını Buldu

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

İhracat portföyünü, 2018’de %25 arttıran Turaç, geçtiğimiz yıl Milli Savunma Bakanlığından aldığı üretim izin belgesi kapsamında imalatına başladığı piyade tüfeği fişeklerinin ilk satışını da gerçekleştirdi.

Turaç, 180 milyon adet fişek üretimi ile geride bıraktığı 2018 yılında, aralarında Avrupa ülkelerinin de bulunduğu 12 yeni kullanıcıyı daha, müşteri portföyüne eklemeyi başardı. Bu ülkeler; Çek Cumhuriyeti, Filipinler, Fransa, İsviçre, İtalya, Kosova, Moğolistan, Romanya, Slovenya, Togo, Ukrayna ve Yunanistan oldu. İhracat yaptığı toplam ülke sayısını 48’den 60 çıkaran Turaç, böylece kendi rekorunu da kırmış oldu.

Firmanın piyade tüfeği fişeklerinin ilk kullanıcıları arasında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin yanı sıra Bulgaristan, Kuveyt, Tunus Umman ve Ürdün de yer aldı. TSK’ya yapılan satış ise Savunma Sanayii Başkanlığı üzerinden Gerçekleşti. Firma tarafından, satışı yapılan piyade tüfeği fişeklerinin detayına ilişkin bir bilgi paylaşılmadı. Bununla birlikte Turaç’ın ürün gamı içerisinde, kendisine ait Sterling markası altında ürettiği 3 farklı kalibrede piyade tüfeği fişeği bulunuyor. Bu kalibreler; 5,56×45 mm, 7,62×39 mm ve 7,62×51 mm olarak sıralanıyor.

 856 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.