Ana Sayfa Manşet Turaç, 7,65 Browning ve .45 ACP Fişeklerini İlk Kez MRBS’de Sergiledi

Turaç, 7,65 Browning ve .45 ACP Fişeklerini İlk Kez MRBS’de Sergiledi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Turaç standını ziyaret etti ve firmanın faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Turaç, MRBS’21’de, 7,65 Browning (.32 ACP) ve .45 ACP tipi tabanca fişeklerini ilk kez sergiledi. Firma ayrıca, sınır ve alan ihlali yapan dronlara karşı kullanılabilecek dronsavar fişeklerini etkinlikte öne çıkardı.

Turaç standını ziyaret edenler arasında, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da yer aldı.

Turaç, 7,65 Browning ve .45 ACP tipi tabanca fişeklerinin deneme üretimlerini ve testlerini tamamlayarak Ar-Ge çalışmalarında sona geldi. Bu ürünlerin seri üretimine yakın zamanda başlayacak olan firma, her iki fişek türü için de yıllık 3’er milyon adet üretim yapmayı hedefliyor. Turaç yetkilileri, ürettikleri tabanca fişeklerinin, rakiplerine kıyasla silahı daha az kirlettiğini vurguluyor. Bu fişekler aynı zamanda, sabit basınç ve sabit namlu hızları ile stabil atışlara olanak tanımalarıyla öne çıkıyor.

Turaç standını ziyaret eden Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, firmanın yeni ürünleri hakkında bilgi aldı.

Firma, dronsavar fişeklerini ise .12 kalibre av tüfekleri ile pompalı tüfeklerden ateşlenebilecek şekilde geliştirdi. Turaç Genel Müdürü Fatih Altunbaş, dronsavar fişekler hakkında şunları söyledi: “Günümüzde ticari dronlar, artık neredeyse marketlerde bile satılır hale geldi ve fiyatları birkaç yüz dolar seviyesine kadar düştü. Bu durum, kötü amaçlı kişiler tarafından kaçakçılık gibi amaçlarla kullanılan dronlar nedeniyle sınırların kolaylıkla ihlal edilmesinin önünü açtı. Av tüfeklerinden ateşlenebilecek şekilde geliştirdiğimiz dronsavar fişekler sayesinde, bu soruna karşı çok maliyet etkin bir çözüm ortaya koyduk.”

Turaç’ın kendisine ait Sterling markası altında ürettiği 7,65 Browning ve .45 ACP tipi tabanca fişekleri.
Dronsavar fişek ürün ailesi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.