Ana Sayfa Haberler Turaç, Özel Harekât Başkanlığına, 100.000 Tabanca Fişeği Hibe Etti

Turaç, Özel Harekât Başkanlığına, 100.000 Tabanca Fişeği Hibe Etti

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Turaç, 10 Ağustos’ta, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Özel Harekât Başkanlığına, 100.000 adet, Sterling marka 9×19 mm Parabellum tabanca fişeği hibe etti. Hibe edilen Full Metal Jacket (FMJ) tipi fişekler, EGM Özel Harekât Başkanlığı deposuna teslim edildi. Turaç Genel Müdürü Fatih Altunbaş, teslimatın ardından, EGM Özel Harekât Başkanı Selami Türker’i, makamında ziyaret etti.

Gerçekleşen hibe öncesinde, Turaç, böyle bir hibe yapmak istediğine dair, İçişleri Bakanlığına resmi bir talepte bulundu ve gerekli onayların alınmasının ardından, hibe süreci başlatıldı. Turaç’ın, EGM’ye teslim ettiği Sterling marka fişek miktarı ise 2014’ten günümüze, toplam 130 milyon adedi geçmiş durumda. Dolayısıyla kullanıcı, hem eğitimler hem de operasyonlar sırasında kullandığı bu fişeklere oldukça aşina.

Altunbaş, konuyla ilgili olarak, MSI Dergisi’ne, şunları söyledi: “Turaç Dış Ticaret olarak, sınırlarımız dahilinde ve sınır ötesi operasyonlarda görev yapan tüm kolluk kuvvetlerimize destek olabilmek adına, elimizden geleni her zaman yapmaya hazır olmanın gururu içerisindeyiz. İçerisinde bulunduğumuz böylesine bir dönemde ise bizim görevimiz, elimizi taşın altına koymaktan çekinmeden, ülkemizin yurt dışına ve dövize bağımlığını azaltmak olmalıdır. Tüm kolluk kuvvetlerimize, kutsal görevlerinde başarılar ve muvaffakiyetler dileriz.”

 1,684 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.