Ana Sayfa Haberler Türk Boğazları, HAVELSAN’ın Geliştirdiği Yazılımla Yönetilecek

Türk Boğazları, HAVELSAN’ın Geliştirdiği Yazılımla Yönetilecek

HAVELSAN’ın yürüttüğü Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Sistem Yükseltmesi ve İlavesi (TBGTH) Projesi’nin Fabrika Kabul Testleri tamamlandı. HAVELSAN’ın 2018 yılı ocak ayından bu yana yürüttüğü proje kapsamında, sistemin en kısa sürede devreye alınarak Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne (KEGM) teslimatı planlanıyor.

Fabrika Kabul Testleri kapsamında şunlar gerçekleştirildi:

– HAVELSAN tarafından üretilen Gemi Trafik Hizmetleri (GTH) Yazılımı ile ASELSAN tarafından üretilen Radar, Elektro-Optik ve Radyo Yön Bulucu Sistemleri’nin Fabrika Kabul Testleri tamamlandı.

 

 

– HAVELSAN tarafından tedarik edilen Otomatik Tanıma Sistemi, VHF Telsiz Haberleşme Sistemi, Meteoroloji Sistemi, İzleme ve Güvenlik Sistemi ile bilgisayar donanımlarının mal kabulleri yapıldı.

 

 

TBGTH Projesi bundan sonraki aşamalarında; kurulum ve entegrasyonu devam eden 2 adet Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi (GTHM), 16 adet Trafik Gözetleme İstasyonu (TGİ) ve 10 adet istasyon/fener/şamandıranın altyapı kurulumlarının tamamlanması hedefleniyor. Ayrıca tedarik edilen tüm sensör ve elektronik sistemlerin Geçici Kabul Testleri de gerçekleştirilecek. Tüm bunların ardından sistemin devreye alınması hedefleniyor.

 

 1,407 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.