Ana Sayfa Haberler Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Pakistan’da Kabiliyetlerini Sergiliyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Pakistan’da Kabiliyetlerini Sergiliyor

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 27-30 Kasım tarihlerinde, Pakistan’ın Karaçi kentinde düzenlenmekte olan IDEAS 2018 fuarına katılıyor. Firma, bu yıl 10’uncusu düzenlenen fuarda; T129 ATAK, ANKA, HÜRKUŞ, T625, Milli Muharip Uçak and TÜRKSAT 6A’yı sergiliyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin, Pakistan ile geçmişe dayalı, uzun soluklu bir iş birliği bulunuyor. Firma, 2009 yılında, Pakistan Hava Kuvvetlerine ait 41 adet F-16 uçağının modernizasyon projesini üstlenmiş ve proje kapsamındaki son 4 uçağı, kullanıcıya 2014 yılında teslim etmişti.

Pakistan, taarruz helikopteri ihtiyacı için de 13 Temmuz’da imzaladığı anlaşma ile birlikte, tercihini T129 ATAK’tan yana kullanmıştı. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii bu kapsamda, Pakistan Kara Kuvvetleri için 30 adet T129 ATAK helikopteri tedarik edecek.

 1,018 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.