Ana Sayfa Haberler Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Yeni Logosu ile Yeni Bir Döneme Kanat Açıyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Yeni Logosu ile Yeni Bir Döneme Kanat Açıyor

Yeni ismi Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ve yeni logosu ile çehre değiştiren TUSAŞ, yeni logosunun tanıtımı maksadıyla 11 Temmuz’da bir lansman toplantısı düzenledi. Toplantıda, logo seçiminde, kırlangıç kuşundan ilham alındığı, kırlangıç kuşunun kendine özgü karakteristik yapısı ve hızının, logonun belirlenmesinde önemli rol oynadığı belirtildi.

Gelişen ürün portföyüyle marka etkisini güçlendirmek isteyen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, değişen logosu ile yeni bir rüzgar yaratmayı, bilinirliğini üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor.

Yeni bir yüze kavuşan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin logosu hakkında desteklerini ifade eden Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, yaptığı açıklamada, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin yeni yüzünün herkese hayırlı olmasını diledi. Şirketin, yeni yüzünün de dahil olduğu Türkiye’deki değişim rüzgârında, savunma ve havacılık sanayisinin de ivme kazanacağını ve hedeflerine artan bir hızla ilerleyeceğini belirtti.

Logo lansmanına katılan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Genel Müdür Vekili Sadık Piyade ise yeni logo hakkında şöyle konuştu: “Şu an gerçekten çok duyguluyum. Böyle güzel bir ekiple daha çok şey başaracağınıza eminim. Logonuzun, milletimiz başta olmak üzere, siz değerli çalışan arkadaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ederim.”

Yeni logo oluşturulurken tüm süreçleri dikkatle takip eden Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ise duygularını şu şekilde ifade etti: “Geçmişten gelen gücümüz ile geleceğe yön verecek olan çalışmalarımızı da içerisinde barındıran, yeni kurumsal kimliğimiz ile yepyeni bir dönemi başlattık. Sınırsız semadan, sonsuz uzaydan, yerlere, göklere, vatana ve millete selam olsun. Özümüz ile birlikte değişiyor, gücümüz ile dönüşüyoruz. Gözümüz Yükseklerde!”

 1,296 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.