Ana Sayfa Haberler Türk Savunma Sanayisi 10 Firması ile MSPO 2023’te

Türk Savunma Sanayisi 10 Firması ile MSPO 2023’te

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) liderliğinde, Savunma Sanayi İhracatçılar Birliği (SSI) desteğiyle 10 Türk savunma sanayisi firması, bu yıl 31’inci kez düzenlenecek olan MSPO Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na katıldı. Polonya’da her yıl düzenlenen MSPO, bu yıl 5-8 Eylül 2023 tarihleri arasında Kielce kentinde dünyanın çeşitli bölgelerinden ülkelerin savunma sanayisi firmaları ve üst düzey resmi delegasyonlarının katılımıyla kapılarını açtı.

Ülkelerle İkili Görüşmeler

Türk savunma ve havacılık sanayisi firmalarının ürettiği çeşitli insansız kara ve hava araçları, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, elektronik sistemler, simülatörler ve lojistik destek ürünlerinin sergileneceği fuarda, Türk firmaları ile diğer ülkeler arasında iş birliği potansiyelinin geliştirilmesi ve derinleştirilmesi hedefleniyor. Fuar süresince Türk resmi heyeti, ev sahibi ülke yetkilileri ve fuara katılacak diğer ülke heyetleri ile görüşmeler yapacak.

İş Birliği Fırsatları Konuşulacak

Türkiye Milli Pavilyonu’nda, fuar katılımcılarına Türk savunma ve havacılık sanayisi ve teknolojik yetenekleri hakkında bilgiler sunulacak ve iş birliği fırsatları değerlendirilecek. Türkiye’den fuara katılan firmalar ise şöyle: 3E Elektro Optik Sistemler, ASELSAN, Baykar, CANiK (SYS), KALEKALIP, KOLUMAN, Makel, MKE, Repkon ve Roketsan.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.