Ana Sayfa Haberler Türk Savunma ve Havacılık Sanayisi, Army 2018’de, Milli Katılımla Yer Aldı

Türk Savunma ve Havacılık Sanayisi, Army 2018’de, Milli Katılımla Yer Aldı

TÜYAP, Türkiye’nin milli katılımını organize ettiği Army 2018 fuarı ile ilgili raporunu tamamladı. Fuara, Türkiye’yi temsilen; Makel Grup, MILMAST, Öztek Tekstil, Öztiryakiler ve YDS firmaları katıldı. Rusya’nın, en büyük ve önemli savunma ve havacılık sanayisi etkinliği olarak gösterilen Army 2018’de, TÜYAP tarafından organize edilen Türk milli katılımı kapsamında, yeni Türkiye logolu stantlar kuruldu ve Türk firmalarını tanıtan özel bir katalog da dağıtıldı.

 

Raporda yer alan bilgilere göre, 21-26 Ağustos tarihleri arasında, Moskova’da, Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen fuarda; toplam 257.600 metrekarelik alanda, 84 ülkeden, 1254 firma, çözümlerini sergiledi. Fuarı, toplamda 65 askeri delegasyon ziyaret etti:

–        Savunma Bakanları Başkanlığındaki Heyetler: Ermenistan, Beyaz Rusya, Botsvana, Burkina Faso, Çad, Gabon, Gana, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Gine Cumhuriyeti, Kazakistan, Lübnan, Mali, Nijer, Nijerya, Pakistan, Katar, Güney Osetya, Sri Lanka, Svaziland.

–        Genelkurmay Başkanları Başkanlığındaki Heyetler: Abhazya, Cezayir, Kuveyt.

–        Savunma Bakan Yardımcıları Başkanlığındaki Heyetler: Azerbaycan, Bolivya, Mısır, Hindistan, İran, Suudi Arabistan Krallığı, Laos, Moğolistan, Sırbistan, Tacikistan, Türkiye, Filipinler.

 

TÜYAP tarafından hazırlanan raporda, Türk katılımcıların büyük çoğunluğunun fuardan memnuniyetlerini dile getirdiği ve önümüzdeki yıl düzenlenecek fuarda, yine TÜYAP organizasyonunda katılmayı istedikleri belirtildi.

 1,058 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.