Ana Sayfa Haberler Türk Firmalarının Kabiliyetleri, SEDEC 2024 ile Dünyaya Açılacak

Türk Firmalarının Kabiliyetleri, SEDEC 2024 ile Dünyaya Açılacak

Türkiye’nin ilk ve tek Anayurt Güvenliği ve Sınır Güvenliği Fuarı SEDEC 2024, 21-23 Mayıs tarihlerinde Ankara ATO Congresium’da kapılarını açacak. Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (SSI) desteğiyle gerçekleştirilecek SEDEC 2024’te, birçok ülkeden ihtiyaç makamı, son kullanıcı ve satın alma heyeti, Türk sanayicileriyle buluşacak. Üç gün sürecek olan fuarda, sektör profesyonelleri tarafından, anayurt, sınır, iç güvenlik ve tedarik zinciri konularını kapsayan konferans ve paneller, seminerler, workshoplar ve B2B/B2G görüşmeler yapılacak. SEDEC 2024 ile yerli ana yüklenici firmalar ile özellikle de KOBİ’lerin kabiliyet ve çözümlerinin, yabancı misafirlere yakından tanıtılması hedefleniyor.

İçişleri Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları, SSB ve Millî İstihbarat Teşkilatı’ndan üst düzey yetkililerin katılacağı fuarda, 50’den fazla ülkeden katılımcı, heyet ve delegasyonun da yer alması bekleniyor. Fuarda, önceden planlanan ikili iş görüşmeleri kapsamında yabancı üreticiler ile birinci ve ikinci seviye tedarikçiler, Türk savunma ve havacılık sanayisi firmalarıyla buluşacak. Sektöre kayıtlı ziyaretçiler ve davetliler ise katılımcıların stantlarını gezerek firmaların yeteneklerini ve teknolojinin sunduğu imkânları yerinde görebilecekler.

SEDEC Türkiye Organizasyon Komitesi Başkanı Hilal Ünal

Dünya Ülkelerinin Önceliği “Ana Yurt Güvenliği”

Anayurt Güvenliği ihracatında Türk firmaları için önemli fırsatlar olduğuna dikkat çeken SEDEC Türkiye Organizasyon Komitesi Başkanı Hilal Ünal, şu değerlendirmelerde bulundu: “Bölgemizde yaşanan çatışmalar ve savaşlarla, ülkelerin hem anayurt güvenliğini hem de savunma kaynaklarını kayda değer şekilde arttırdıklarını görüyoruz. Filistin-İsrail ve Rusya-Ukrayna savaşının ne zaman biteceğinin belirsizliği ve yıkıcılığıyla birlikte, birçok ülke sınır, hudut ve anayurt güvenliğini korumak amacıyla ciddi kaynaklar ayırmaya başladı. Orta Doğu, Asya, Pasifik ülkelerinin güvenlik ve savunma bütçelerini arttırmaya başladıkları konjonktüre, bugün birçok Avrupa ülkesinin de katıldığını görüyoruz. Üretim altyapısı, tasarım ve dizayn kabiliyetiyle rekabetçi teknolojiler geliştiren ana yüklenici firmalarımızdan, KOBİ ve yan sanayimize kadar tüm savunma ve havacılık sanayisi firmalarımızın, bu bütçelerden azami payı alması artık hedef olmalıdır.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.