Ana Sayfa Haberler Türk Silahlı Kuvvetleri Gücüne Güç Katıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri Gücüne Güç Katıyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) araç ve mühimmat envanteri her geçen gün genişliyor. Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada Kara Kuvvetleri Komutanlığına (K.K.K.lığı) ait çeşitli miktarlarda OMTAS orta menzilli modern tanksavar füzesi ve UMAS uzun mesafe akustik sisteminin muayene ve kabul faaliyetlerinin tamamlandığı bildirildi. Ayrıca Savunma Sanayii Başkanlığında (SSB) düzenlenen törende, milli ağır torpido AKYA, milli seyir füzesi ATMACA ve hava savunma atış kontrol sistemi SAPAN’ın seri üretim sözleşmeleri imzalandı.

Yalova’da Tören Düzenlenecek

MSB’nin 18 Ocak’ta düzenlenen haftalık bilgilendirme toplantısında savunma ve havacılık sanayisinde yaşanan gelişmeler paylaşıldı. MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, “İSTİF sınıfı fırkateyn projesinin ilk gemisi TCG İSTANBUL, denizde ikmal ve muharebe destek gemisi TCG DERYA, lojistik destek gemisi TCG Üsteğmen ARİF EKMEKÇİ ve MARLİN insansız deniz aracı, 19 Ocak’ta Yalova’da düzenlenecek törenle hizmete girecektir.” dedi.

Operasyonlar Devam Ediyor

Aktürk, Pençe-Kilit Harekât bölgesindeki terör saldırılarının ardından düzenlenen operasyonlar hakkında da bilgi verdi. Aktürk şunları söyledi: “Irak ve Suriye’nin kuzeyi dâhil, 114’ü son bir haftada olmak üzere 1 Ocak’tan bugüne kadar 2.396 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Operasyonlarda değişik çaplarda toplam 1.887 silah ve 794.661 mühimmat ele geçirilmiş, 2.588 mayın/el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiş, 850 mağara/sığınak kullanılamaz hâle getirilmiştir.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.