Ana Sayfa Haberler Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, Sahaya Çıkıyor

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, Sahaya Çıkıyor

Savunma Sanayii Müsteşarlığı öncülüğünde kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin tanıtım toplantısı, 28 Haziran’da, Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya, kümelenmenin oluşumunda rol alan kamu kurumlarının temsilcilerinin yanı sıra, kümelenmede yer alan ve almayı planlayan çok sayıda firmanın yetkilileri de katıldı.

Toplantıda, küme ile ilgili bilgileri, SSM Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Mustafa Özçelik verdi. Küme, “Siber güvenlik alanında yetkin insan kaynağı ve markalaşmış yerli ve milli çözümlerle global pazarda rekabetçi ve söz sahibi olmak” vizyonu ve “İhtiyaçların tespiti ve yenilikçi yöntemlerle karşılanması için en üst düzey iş birliği ve eşgüdümü ve sağlıklı rekabet koşullarını sağlayarak ekosistemi geliştirmek ve bunun sürekliliğini sağlayacak mekanizmaları oluşturmak” misyonuyla kuruldu.

Törende bir konuşma yapan Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, kümelenmenin mevcut firmalara ve bu alanda çalışmak isteyen herkese açık olduğunu vurguladı.

Kümelenmeye üye olmak isteyen firmalar, http://siber.ssm.gov.tr adresinden başvuru yapabilir.

 1,306 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.