Ana Sayfa Haberler Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi Üyesi Firmalardan, “Güvenli Görüşme” için Yerli Çözümler

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi Üyesi Firmalardan, “Güvenli Görüşme” için Yerli Çözümler

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayesinde kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi üyesi firmalar, son günlerde sık sık gündeme gelen “güvenli görüşme” sorununa çözüm buldu. Bu sorunun çözümü için yerli video konferans programları geliştiren firmalar; Karel, Gais, May Siber, Bites, YD Yazılım, 12M, Liberta, ICTerra, Nettsi ve HAVELSAN oldu.

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) sürecinde en büyük ihtiyaçlardan biri haline gelen ve yabancı uygulamalardaki güvenlik açıklarıyla gündemde olan video konferans ürünleri için Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi harekete geçti. Bu kapsamda kümelenme üyesi firmalar, geliştirdikleri yerli programlar ile verilerin yurt dışına gitmesini engellemeyi hedefliyor. Kümelenme üyesi firmalar tarafından geliştirilen yerli video konferans ürünleri, kamu ve özel sektör tarafından ilgiyle karşılanıyor. Birçok kurum tarafından kullanılmaya başlanan ürünler, görüntülü toplantıların yanı sıra uzaktan eğitim sürecinde de ihtiyaçları karşılayacak.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 3 Mayıs’ta, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “‪Her alanda yerlileştirme çalışmalarımız sürüyor. Yerli video konferans ürünlerini geliştiren Siber Güvenlik Kümelenmesi üyesi Karel, Gais, May Siber, Bites, YD Yazılım, 12M, Liberta, ICTerra, Nettsi ve HAVELSAN firmalarını tebrik ediyorum. Geliştirmeye ve üretmeye devam!”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.