Ana Sayfa Haberler Türkiye ve Malezya’da Ortak Eğitim Başlıyor

Türkiye ve Malezya’da Ortak Eğitim Başlıyor

ElectraIC, Malezya mikroelektronik sektörünün önemli şirketlerinden METIC Lab ile iş birliği yaptı. 2 Haziran’da duyurulan bu iş birliği sayesinde iki şirket de Malezya’da ve Türkiye’de, birbirlerinin eğitim portföyünü de kullanarak Malezyalı ve Türk mühendislere çok daha geniş bir yelpazede eğitimler sunabilecek.

Bu kapsamda, METIC Lab, Entegre Devre Tasarım Akışı ile ilgili eğitimlerini ve Entegre Devre Dijital Tasarımı bilgisini Türk mühendislere sunarken, ElectraIC ise Malezyalı mühendislere Aviyonik Fonksiyonel Güvenlik ve Elektronik Sistem Tasarımı eğitimlerini vermeye başlayacak.

ElectraIC Yönetici Ortağı ve İş Geliştirme Müdürü Ateş Berna iş birliği hakkında şunları söyledi: “Geniş kapsamlı eğitim portföyümüzle Türkiye’de tanınmış bir eğitim sağlayıcısı olduk. Gerçekleştirdiğimiz bu yeni iş birliği, uzmanlığımızın doğal bir sonucu olarak gelişti. Bu iş birliği sayesinde, Malezya’da bizim uzman olduğumuz alanlardaki kaliteli eğitim ihtiyacını karşılayabileceğiz. DO-254, DO-178 ve SoC FPGA’lerde Yüksek Güvenilirlik gibi aviyonik elektronik sistemlere yönelik eğitimlerimizi Malezya’da verecek olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Biz de METIC Lab’in Entegre Devre Tasarımı alanındaki uzmanlığından, Türkiye’de müşterilerimize verdiğimiz hizmeti geliştirmek üzere faydalanacağız. Bu her şirket ve her iki ülke için bir kazan-kazan iş birliği olacak.”

METIC Lab Genel Müdürü Gary Chin ise şu değerlendirmelerde bulundu: “Bu, Türkiye’deki sektörel ilişkilerimizi geliştirmek ve işletmelere, mühendislik ekiplerine ve bireylere, bizim uzmanlığımız olan konulardaki eğitimlerimizi sunmak için memnuniyet duyduğumuz bir fırsat. Malezya ve Türkiye, geçtiğimiz yıl Bilim ve Teknoloji alanında daha fazla iş birliği yapmak için bir anlaşma imzalamıştı. Bizim gerçekleştirmiş olduğumuz bu iş birliği, her iki hükümetin çabalarına anlamlı bir yanıt oluyor. Mühendislere yüksek değerli ve kaliteli bilgi sunma taahhüdümüzü ve heyecanımızı paylaşan ElectraIC gibi uzman ve profesyonel bir iş ortağı bulduğumuz için çok mutluyuz. Aviyonik fonksiyonel güvenlik eğitim portföyü niş bir alan ve bunu ElectraIC sayesinde Malezya’daki mühendislerimizin erişimine sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.