Ana Sayfa Haberler Türkiye ve Ukrayna, Yeni Projeler için El Sıkıştı: Gündemde İHA’lar ve Korvetler Var

Türkiye ve Ukrayna, Yeni Projeler için El Sıkıştı: Gündemde İHA’lar ve Korvetler Var

Türkiye ve Ukrayna, 14 Aralık’ta, savunma ve havacılık sanayisi alanında bir dizi anlaşma imzaladı. Ukrayna Savunma Bakanlığı’ndan konu ile ilgili yapılan açıklamada, iki ülke arasında imzalanan anlaşmaların, İHA’ların ve korvetlerin üretimini ve teknoloji transferini kapsadığının altı çizildi. İHA’ların veya korvetlerin türüne, adedine ya da teknoloji transferinin ne şekilde olacağına ilişkin bir bilgi ise yer almadı.

Anlaşmalar, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir önderliğindeki heyetin, Ukrayna ziyareti sırasında, Ukrayna Savunma Bakanı Andrii Taran’ın da katıldığı bir törende imzalandı. Konuyla ilgili yayınlanan fotoğraflarda, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’ın ve STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz’ün de Prof. Dr. Demir’e eşlik ettikleri görüldü.

Hatırlanacağı üzere, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, 16 Ekim’de gerçekleştirilen heyetler arası görüşmelerin ardından, Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran ile Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından, Askeri Çerçeve Anlaşması imzalanmıştı.

 404 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.