Ana Sayfa Haberler Türkiye’den LIMA 2023’e Güçlü Katılım

Türkiye’den LIMA 2023’e Güçlü Katılım

Türkiye, Malezya’nın Langkawi adasında gerçekleştirilen LIMA (Langkawi International Maritime and Aerospace Exhibition) 2023 fuarına, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliğinin (SSI) yanı sıra 18 firmasıyla katılım sağlıyor. ASELSAN, ASFAT, Dearsan Tersanesi, DESAN Tersanesi, KALEKALIP, Koç Savunma, MilSOFT, Meteksan Savunma, Sarsılmaz, TAIS, TEI, HAVELSAN, Roketsan, TUSAŞ, STM, TİMSAN, Makine ve Kimya Endüstrisi ve TİTRA’dan oluşan Türk firmaları, 23-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarda; zıhlı araçlar, insanlı/insansız çeşitli kara ve hava araçları, deniz sistemleri, silah sistemleri, elektronik sistemler, çeşitli mühimmat, simülatörler, lojistik destek ürünleri ve savunma hizmetlerini tanıtıyor.

LIMA 2023 fuarı kapsamında, fuara katılan çeşitli ülkelerle Türkiye arasında, yeni projeler aracılığıyla iş birliğinin geliştirilmesi hedefleniyor. Malezya Savunma Bakanlığı ve Malezya Ulaştırma Bakanlığı tarafından desteklenen LIMA fuarında Türkiye, ikinci kez milli katılımla yer alıyor. İlki 1991’de düzenlenen fuarın, bu yıl 16’ncısı gerçekleştiriliyor.

 30 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.