Ana Sayfa Haberler “Türkiye’nin milli roket ve füze merkezi Roketsan olarak ülkemizi uluslararası arenada temsil etmekten gurur duyuyoruz.”

“Türkiye’nin milli roket ve füze merkezi Roketsan olarak ülkemizi uluslararası arenada temsil etmekten gurur duyuyoruz.”

Roketsan, dünyanın en büyük 100 savunma firmasını sıralayan Defense News Top 100 listesinde bu yıl da yer almayı başardı. Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, konuyla ilgili MSI Dergisi’ne yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin milli roket ve füze merkezi Roketsan olarak ülkemizi uluslararası arenada temsil etmekten gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Defense News dergisi tarafından her yıl açıklanan Top 100 listesi, derginin 17 Ağustos tarihli sayısında açıklandı. Roketsan, ilk kez 2017 yılında listeye dahil olmuştu. 2019 yılındaki listede 89’uncu sırada yer alan Roketsan, bu yıl da 91’inci sırada yer alarak dünya devleri arasındaki varlığını devam ettirdi. Listede, Roketsan’ın 2019 yılı geliri, 515,18 milyon dolar olarak açıklandı. Firmanın 2018 yılı geliri ise 522,76 milyon dolar olarak geçen yılki listeye yansımıştı.

Roketsan Genel Müdürü İkinci, MSI Dergisi’ne özel olarak yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin milli roket ve füze merkezi Roketsan olarak ülkemizi uluslararası arenada temsil etmekten gurur duyuyoruz.

32 yıllık geçmişimizle yerli ve milli ürünler üreterek yurt dışı bağımlılığımızı en aza indirmeyi hedeflediğimiz bu yolda, ülkemizin çeşitli ambargo ve kısıtlamalara karşı dimdik durmasını sağlarken; faaliyetlerimizle de ülke ekonomisine katkı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firması listesinde 2017 yılından bu yana bayrağımızı dalgalandırmak, bizim için büyük bir onur ve motivasyon kaynağı. Bundan sonraki süreçte de daha da güçlenerek yolumuza devam edecek, Ar-Ge çalışmalarımızla birlikte hayata geçireceğimiz önemli adımlarla milli teknolojimizi dünyaya gururla gösterecek ve listenin daha üst basamaklarına hızla tırmanacağız.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.